STS
fot. Blizzard/Robert Paul

Mistrzowie po raz drugi. Sentinels zostawi w tyle amerykańską scenę VALORANTA?

Pierwsze miesiące Sentinels na scenie VALORANTA nie wyglądały zbyt okazale. Wygląda jednak na to, że podopieczni amerykańskiej organizacji wskoczyli wreszcie na właściwe obroty, bo minionej nocy wygrali Pop Flash, odnosząc drugi triumf w cyklu IGNITION SERIES. Jay „sinatraa” Won i spółka już w fazie grupowej pokazali, że trzeba na poważnie traktować ich jako kandydatów do […]

Pierwsze miesiące Sentinels na scenie VALORANTA nie wyglądały zbyt okazale. Wygląda jednak na to, że podopieczni amerykańskiej organizacji wskoczyli wreszcie na właściwe obroty, bo minionej nocy wygrali Pop Flash, odnosząc drugi triumf w cyklu IGNITION SERIES.

Jay „sinatraa” Won i spółka już w fazie grupowej pokazali, że trzeba na poważnie traktować ich jako kandydatów do pierwszego miejsca. Wygrane 2:0 z Teamem Envy i Immortals nie były wszak dziełem przypadku, tym bardziej że rywale w większości stanowili tylko marne tło dla dobrze dysponowanych graczy Sentinels. Jakby tego było mało amerykańska piątka w pierwszym etapie play-offów zafundowała potężny łomot Dignitas, które na dwóch rozegranych mapach zdobyło w sumie… trzy rundy. Dopiero w półfinale zespół Wona napotkał zdecydowany opór – zawodnicy Cloud9 nie zamierzali bowiem poddać się tak łatwo i stoczyli wyrównany, trzymapowy pojedynek, który jednak zakończył się ich porażką.

Dzięki temu Sentinels awansowało do wielkiego finału, gdzie ponownie mogło się zmierzyć ze swoim grupowym oponentem, czyli Envy. I ponownie też nie miało żadnych problemów z osiągnięciem korzystnego dla siebie rezultatu, nie tracąc podczas żadnej z potyczek więcej niż dziewięć rund. Finałowy mecz zakończył się więc wynikiem 3:0, zaś tytuł MVP całej imprezy zgarnął wspomniany sinatraa, który wraz ze swoimi kolegami po raz trzeci z rzędu zakończył zawody spod szyldu IGNITION SERIES w czołowej dwójce.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród Pop Flash prezentują się następująco:

1. Sentinels 25 000 $
2. Team Envy 12 500 $
3. Cloud9 7 500 $
4. Dignitas 5 000 $
5-6. Immortals, TSM
7-8. Gen.G Esports, T1
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Worlds 2020 – kto jest pewny udziału, a kto wciąż walczy o awans?

Zaczynający się dzisiaj tydzień rozwieje niemalże wszystkie wątpliwości dotyczące uczestników nadchodzących Worldsów. W ostatnich dniach z każdego reg...