STS
fot. North

North chce rozwijać skandynawskie talenty. kristou objęty specjalnym programem

Kristoffer „kristou” Aamand reprezentował North między majem a lipcem pod nieobecność Markusa „Kjaerbye” Kjærbye. Potem osiemnastolatek powrócił do swojego macierzystego AGF Esport, aby po dwóch miesiącach znów wstąpić w szeregi North… ale niezupełnie. Organizacja ogłosiła nowy, długoterminowy program doskonalenia młodych talentów, którym jako pierwszy zostanie objęty kristou. Zawodnik co prawda podpisał kontrakt z North, natomiast […]

Kristoffer „kristou” Aamand reprezentował North między majem a lipcem pod nieobecność Markusa „Kjaerbye” Kjærbye. Potem osiemnastolatek powrócił do swojego macierzystego AGF Esport, aby po dwóch miesiącach znów wstąpić w szeregi North… ale niezupełnie.

Organizacja ogłosiła nowy, długoterminowy program doskonalenia młodych talentów, którym jako pierwszy zostanie objęty kristou. Zawodnik co prawda podpisał kontrakt z North, natomiast od razu został wypożyczony do swojej byłej drużyny, z którą North nawiązało współpracę. Obie organizacje opracowały specjalny plan treningowy dla osiemnastolatka, a trener AGF Esport, Rasmus „FaagaN” Thomsen, będzie w stałym kontakcie ze szkoleniowcem North, Jimmym „Jumpym” Berndtssonem. Wszystko po to, aby zmaksymalizować rozwój kristou podczas wypożyczenia. W razie potrzeby Aamand będzie trenował z podopiecznymi Jumpy’ego i okazjonalnie zastępował graczy potrzebujących przerwy podczas oficjalnych spotkań.

W ramach transakcji negocjowaliśmy z kristou i AGF, aby gracz mógł przejść na wypożyczenie do starej drużyny i tam kontynuować swój rozwój, jednocześnie kończąc ostatni rok edukacji. Będzie on otrzymywał pełne wsparcie i zalecenia od pracowników North, a jeśli zajdzie taka konieczność będzie również wracał na sesje treningowe, aby monitorować swoje postępy, w tym samym czasie pozwalając członkom głównego składu na odpoczynek w trakcie sezonu – mówi Graham Pitt, Head of Esports Operations w North.

W tym okresie nie będziemy bezpośrednio obsługiwać sześcioosobowego składu. Dużym krokiem naprzód względem pierwszej połowy 2020 roku było zauważanie potrzeby zmniejszenia obciążeń dla naszych zawodników. Nasz nowy układ z AGF pozwoli nam rozwijać kristou w sposób, który zapewni mu możliwość regularnego grania i stopniowo wprowadzi do życia profesjonalisty. My zaś będziemy pewni, że wszyscy zawodnicy będą mogli zregenerować się na przestrzeni sezonu – dodaje Pitt.

Celem projektu North jest stworzenie siatki dobrze zapowiadających się graczy i przygotowywanie ich do gry pod banderą tej organizacji. AGF Esport jest pierwszym, ale prawdopodobnie nie jedynym, klubem, w którym North będzie szukało przyszłych kandydatów do swojego zespołu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas na spowiedź. pita pierwszy, ale czy ostatni?

ESL Pro League Season 8. Ostatnia kolejka fazy zasadniczej w europejskiej dywizji rozgrywek. 14 listopada 2018 roku. Ninjas in Pyjamas kontra mousespo...