STS
fot. materiały prasowe

Nowa generacja monitorów esportowych BenQ ZOWIE XL-K

Pierwszy monitor z rodziny XL, zaprojektowanej wspólnie przez inżynierów BenQ i zespół doświadczonych graczy i entuzjastów Counter-Strike’a, trafił na światowe rynki w 2010 roku. Monitory serii XL szybko zdobyły serca i uznanie graczy, a model XL2546 stał się bardzo często wybieranym monitorem do tworzenia platformy zmagań na profesjonalnych turniejach esportowych FPS (First-Person-Shooting). Prezentowane w dziesiątą […]

Pierwszy monitor z rodziny XL, zaprojektowanej wspólnie przez inżynierów BenQ i zespół doświadczonych graczy i entuzjastów Counter-Strike’a, trafił na światowe rynki w 2010 roku. Monitory serii XL szybko zdobyły serca i uznanie graczy, a model XL2546 stał się bardzo często wybieranym monitorem do tworzenia platformy zmagań na profesjonalnych turniejach esportowych FPS (First-Person-Shooting).

Prezentowane w dziesiątą rocznicę debiutu serii XL, dwa monitory najnowszej generacji ZOWIE XL-K to przeznaczony dla najbardziej wymagających graczy esportowych i najlepiej wyposażony model 240Hz ZOWIE XL2546K i popularny 144Hz ZOWIE XL2411K. Obydwa modele mają nowej generacji, szybsze matowe matryce TN Full HD (1920×1080) o jasności 320 nitów i kontraście 1000:1. XL2546K ma matrycę o przekątnej 24,5” (pixel 0,283 mm), a XL2411K – 24” (0,276 mm).

XLSetting To Share™ to nowa funkcja umożliwiająca szybkie zapisywanie profilu własnych ustawień monitora
i udostępnianie go członkom zespołu, znajomym czy fanom. Obsługę funkcji wspomaga bardzo prosty interfejs. Wymiana profili ustawień dostępna jest tylko w monitorach XL-K.

DyAc™ Dynamic Accuracy i DyAc+™ Dynamic Accuracy Plus to funkcje eliminujące rozmycia obrazu w dynamicznych akcjach. Pozwala to graczom precyzyjnie widzieć pozycję celownika i punkty uderzenia, co pomaga w kontroli odrzutu oraz zapewnia niezwykłą przejrzystość i większą płynność ruchu w trakcie gry. DyAc™ dostępna jest w XL2411K, a ulepszona jeszcze funkcja DyAc+™ w modelu XL2546K.

Nowe wzornictwo – większy komfort i bezpieczeństwo – zmniejszona podstawa umożliwia większą elastyczność w dostosowywaniu rozmieszczenia na stole: monitora, klawiatury i podkładki pod mysz, tak by zapewnić jak największą wygodę i swobodę ruchów w trakcie gry. Nowa podstawa i kolumna zapewniają również precyzyjną i płynną regulację pochylenia i wysokości ekranu z „pamięcią” 14 poziomów wskazywanych dobrze widocznym markerem, co zapewnia powtarzalność ustawień. Duży zakres regulacji pochylenia matrycy do przodu i do tyłu (-5°+23°) oraz o 45° w prawo i w lewo, a także obrót ekranu (pivot) do pozycji pionowej znakomicie ułatwiają dobór najlepszego dla gracza położenia ekranu. Wygodny uchwyt do przenoszenia monitora i sztywna rama lepiej chroni boki ekranu, co jest bardzo przydatne podczas transportu monitora w trakcie turniejów i wydarzeń LAN party czy BYOC.

Regulowana osłona ekranu – ułatwia skoncentrowanie się na grze i dodatkowo eliminuje wpływ oświetlenia zewnętrznego na jakość obrazu. Jest ona standardowym wyposażeniem monitora XL 2546K, a można ją dokupić do XL2411K.

Szybki przełącznik trybów pracy ze wbudowaną pamięcią (S-Switch) – nowy przełącznik jest wyposażony w pięć przycisków, co umożliwia dostosowanie i zapis – w jego pamięci – ustawień konfiguracyjnych monitora dedykowanych różnym grom czy pracy. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces konfiguracji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy zapamiętanymi ustawieniami monitora – w trakcie gry – jest szybkie i proste. Zapisane w pamięci ustawienia można łatwo przenieść i wykorzystać na innym monitorze np. na treningu czy turnieju. S-Switch jest standardowym wyposażeniem modelu XL2546K, a można go dokupić do XL2411K.

20-stopniowa regulacja jaskrawości (jasności) kolorów – dostępna w menu ekranowym (OSD) pozwala na szybkie i powtarzalne ustawienie jaskrawości (jasności) kolorów, dostosowanej do indywidualnych przyzwyczajeń i preferencji gracza oraz konkretnej gry.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

North chce rozwijać skandynawskie talenty. kristou objęty specjalnym programem

Kristoffer "kristou" Aamand reprezentował North między majem a lipcem pod nieobecność Markusa "Kjaerbye" Kjærbye. Potem osiemnastolatek powrócił do sw...