Błyskawicznie zbliżamy się do poznania pełnej listy uczestników nadchodzących Mistrzostw Świata w League of Legends. W minionym tygodniu G2 Esports po raz czwarty z rzędu wygrało bowiem europejskie rozgrywki, zaś DAMWON Gaming i TSM zatriumfowały kolejno w Korei i Ameryce Północnej. Sceną Counter-Strike'a: Global Offensive wstrząsnęła natomiast afera związana z wykorzystywaniem przez trenerów błędu, dającego im przewagę w grze. Sprawdź już teraz wszystkie najważniejsze wydarzenia ubiegłych siedmiu dni.

G2 Esports czwarty raz z rzędu mistrzem Europy

G2 Esports pokonało wczoraj Fnatic, przez co czwarty raz z rzędu zostało mistrzem Europy. W wielkim finale League of Legends European Championship pomarańczowo-czarni nie wygrali ani jednej potyczki! Za najlepszego gracza splitu został natomiast uznany Rasmus "Caps" Winther.

https://cybersport.pl/268424/g2-esports-czwarty-raz-z-rzedu-triumfuje-w-lec/

Trenerzy CS:GO zbanowani za oszukiwanie

Trzech trenerów zostało ukaranych przez ESL, DreamHacka i innych organizatorów wchodzących w skład ESIC. Powodem banów trwających od sześciu miesięcy do aż dwóch lat jest korzystanie z błędu pozwalającego na zablokowanie się w dowolnym miejscu na mapie w trybie widza.

https://cybersport.pl/267786/trzech-trenerow-csgo-czasowo-zbanowanych-za-korzystanie-z-bledu-gry/

HONORIS rozpoczyna testy nowych graczy

Od czasu ogłoszenia w maju powstania HONORIS ekipa Filipa "NEO" Kubskiego nie zdołała rozwinąć skrzydeł. Po wielu próbach zażegnania kryzysu nadszedł czas testów nowych zawodników. Sprawdzanym trenerem jest Robert "mSr" Pieńkowski, zaś zawodnicy mają być wymieniani rotacyjnie.

https://cybersport.pl/268071/nadeszla-pora-na-zmiany-honoris-zaczyna-testy-nowych-graczy/

TSM ponownie na szczycie LCS

TSM powrócił na szczyt League of Legends Championship Series. Ekipa Sørena „Bjergsena” Bjerga zajęła w najważniejszej amerykańskiej lidze najwyższą lokatę po raz pierwszy od 2017 roku. Sam finał był emocjonujący, lecz wszystkim we znaki dały upały w Los Angeles, przez które niektórzy zawodnicy FlyQuest nie mieli okresowo prądu.

https://cybersport.pl/268469/tsm-znowu-na-szczycie-bjergsen-i-spolka-z-siodmym-mistrzostwem-w-historii/

DAMWON Gaming niszczy DRX w finale LCK

W minionym tygodniu poznaliśmy nowego mistrza League of Legends Champions Korea. W finale prestiżowej ligi DAMWON Gaming zmiażdżyło DragonX, po raz pierwszy w historii sięgając po tytuł. Warto wspomnieć, że prócz ww. dwóch drużyn z Korei na Worldsy awansuje jeszcze jedna ekipa, która wygra regionalne finały.

https://cybersport.pl/268349/mamy-nowego-mistrza-korei-damwon-gaming-niszczy-drx-w-finale-lck/

CLEANTmix wraca z nowym składem

Po dwumiesięcznych testach CLEANTmix wreszcie powrócił z nowym składem. Ze starej ekipy jako jedyny swój fotel zachował Szymon „Crityourface” Pluta, zaś w ekipie pojawił się m.in. Dominik „fanatyk” Barkiet, który do niedawna kojarzony był z Wisłą All in! Games Kraków.

https://cybersport.pl/268083/testy-zakonczone-cleantmix-powraca-z-nowym-skladem/

Cloud9 zbuduje dywizję CS:GO od podstaw

Na początku roku Cloud9 przejęło skład CS:GO grający pod banderą ATK. Mimo kolejnych miesięcy nie zdołał on osiągnąć zakładanych przez nową organizację wyników, co było powodem zakończenia z nim współpracy. Jeszcze na wrzesień został zaplanowany nowy ekip w rozwoju dywizji, która zostanie gruntownie przebudowana.

https://cybersport.pl/268435/dywizja-csgo-cloud9-zostanie-zbudowana-od-nowa/

steel przechodzi na VALORANTA

Joshua „steel” Nissan podjął decyzję o ustąpieniu z dywizji CS:GO Chaos Esports Club. Zawodnik szybko znalazł jednak zatrudnienie w dywizji VALORANTA  występującej pod banderą 100 Thieves.

https://cybersport.pl/268305/steel-kolejnym-czlonkiem-dywizji-valorant-100-thieves/

Na Worldsach nie zobaczymy wietnamskich zespołów

Ze względu na trwającą pandemię i wprowadzone obostrzenia wietnamskie drużyny nie miałyby jak wrócić do domów po zakończeniu Mistrzostw Świata. W związku z tym slot w głównej fazie turnieju przypadnie trzeciej drużynie z LCK, a w play-inach zagra tylko dziesięć formacji.

https://cybersport.pl/267853/worldsy-bez-wietnamskich-zespolow-ze-wzgledu-na-pandemie/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.