fot. Riot Games

Problemy zdrowotne toplanera DAMWON. Przygotowania do Worlds 2020 rozpocznie z opóźnieniem

Jeszcze sobotniego popołudnia DAMWON Gaming cieszyło się z pierwszego pucharu League of Legends Champions Korea po dominującej wygranej z DRX. Dla młodego, koreańskiego zespołu wszystko układało się świetnie. Na lokalnym gruncie nie było na niego mocnych, a większość ekspertów stawia go wśród faworytów do wygrania Pucharu Przywoływacza. Niestety, na drodze DAMWON do Szanghaju pojawiły się pierwsze problemy. Organizacja poinformowała, że toplaner, Jang „Nuguri” Ha-gwon choruje na odmę opłucnową i obecnie przebywa w szpitalu po operacji.

Według oświadczenia drużyny, pierwsze oznaki problemów z oddychaniem pojawiły się w niedzielę. To wtedy Nuguri został zdiagnozowany z odmą i natychmiastowo przewieziony na salę operacyjną, na której przeprowadzono zabieg. Ha-gwon obecnie odpoczywa i odzyskuje siły po operacji. Szpital prawdopodobnie opuści 13 września, a do Chin ma polecieć dopiero w przyszłym tygodniu, 18 września.


Śledź Mistrzostwa Świata League of Legends:


DAMWON do Szanghaju, gdzie odbywać się będą Worlds 2020 wyleci już w najbliższy piątek, 11 września i natychmiastowo podda się wymaganej kwarantannie. Nuguri ma dołączyć do zespołu tydzień później, 18 września i również ma poddać się dwutygodniowej izolacji. W wypadku braku poprawy zdrowia Ha-gwona, na górnej alejce najprawdopodobniej zastąpi go doświadczony Lee „Flame” Ho-jong, który jest rezerwowym pierwszego wyboru jeżeli chodzi o toplane.

Mistrzostwa Świata League of Legends rozpoczną się 25 września i potrwają do 31 października.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ, Sprout, Wisła, a na dokładkę PACT. Prezentujemy wtorkowy rozkład jazdy

Polscy gracze na pewno do udanych zaliczą pierwszy dzień zmagań w ramach Nine to Five 4. Wszyscy oni wygrali bowiem swoje mecze i jeżeli dziś powtórzą...