fot. Riot Games/Michał Konkol

Jeden z najbardziej utytułowanych trenerów LoL-a bez drużyny. kkOma opuszcza ViCi

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych trenerów League of Legends na świecie, Kim „kkOma” Jeong-gyun rozstał się z ViCi Gaming. Były szkoleniowiec SKT Telecom T1 porzucił pracę w chińskiej organizacji z powodów osobistych.

kkOma prowadził ViCi Gaming od grudnia zeszłego roku, po kadrowym trzęsieniu ziemi w SKT (obecnie T1). Razem z nim z drużyny odeszli wtedy Kim „Clid” Tae-min i Kim „Khan” Dong-ha. Ze swoją nową formacją szkoleniowiec rozegrał dwa splity chińskiej League of Legends Pro League, na wiosnę osiągając dziewiąte, a w lecie jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Choć nie są to wyniki zachwycające, to wciąż są one lepsze od tych, które ViCi osiągało wcześniej. W 2019 roku szczytem osiągów VG była piętnasta lokata.

W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych organizacji możemy przeczytać, że drużyna w pełni rozumie i szanuje decyzję kkOmy:

W pełni rozumiemy, jak ważna jest rodzina. Rozumiemy ojca, który chce patrzeć, jak dorastają jego dzieci i męża, który troszczy się o swoją żonę. W pełni wspieramy i szanujemy decyzję trenera.

Nie zanosi się więc na to, by w najbliższym czasie koreański szkoleniowiec szukał dla siebie nowej drużyny. Mimo to chętnych do jego zatrudnienia z pewnością będzie dużo, bo kkOma osiągał w przeszłości świetne wyniki. Ośmiokrotnie zdobył tytuł mistrza Korei, dwukrotnie zwyciężył Mid-Season Invitational i trzy razy podniósł puchar Mistrzostw Świata.

Oto pełna treść oświadczenia ViCi Gaming w sprawie kkOmy:

After friendly negotiations, kkOma has stepped down from his post as head coach of VG, citing the need to return to…

Opublikowany przez ViCi Gaming Czwartek, 10 września 2020

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Odwołanie Majora a rynek transferowy. Gdzie wypatrywać zmian?

Odwołanie brazylijskiego Majora to bez dwóch zdań smutna wiadomość dla wszystkich fanów CS:GO rozsianych po całym świecie. Od 2013 roku nie zdarzyło s...