fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ z awansem do play-offów Nine to Five 4 po triumfie nad Nordavind

W play-offach Nine to Five 4 wystąpią wszyscy Polacy biorący udział w imprezie! Dziś AVEZ Esport w dwóch mapach wygrało starcie z Nordavind DNB i tym samym pozostało w walce o 35 tysięcy dolarów nagrody głównej.

Nordavind DNB 0:2 AVEZ Esport
Overpass 7:16 Nuke 13:16 Mirage

Na Overpassie bez wątpienia Polacy zdominowali swoich rywali. Mimo porażki w pierwszych dwóch rundach reprezentanci AVEZ Esport sprawnie ruszyli do ataku i już po chwili wysunęli się na prowadzenie. Nie zważając na pułapki zastawiane przez Nordavind DNB nasi rodacy sprawnie radzili sobie z oponentami, do końca połowy tracąc jeszcze zaledwie trzy oczka. Po zamianie stron sytuacja skandynawskiego zespołu się jeszcze bardziej pogorszyła, gdyż Ośmiornice wygrały pistoletówkę. Thomas „Ryxxo” Nielsen i spółka kiedy tylko zebrali fundusze na grę z pełnym wyposażeniem, spróbowali zapobiec nieuniknionemu, lecz po chwili nadwiślańscy gracze zwyciężyli 16:7.

Niestety na Nuke’u nie poszło AVEZ tak gładko. Mimo triumfu naszych rodaków w rundzie pistoletowej force padł łupem ich przeciwników, którzy w kolejnych rundach wykazali się znakomitą grą. Polacy przebudzili się dopiero pod koniec pierwszej części meczu, dzięki czemu zdołali wyjść jeszcze na jednopunktowe prowadzenie. W drugiej połówce lepiej starcie rozpoczęły Ośmiornice. Błyskawicznie osiągnęły one pięć oczek przewagi, jednak Nordavind nie miało zamiaru się poddać. Gracze z Europy Północnej wygrywając pięć razy z rzędu, doprowadzili do remisu 13:13, ale ostatecznie to ekipa Pawła „byaliego” Bielińskiego postawiła na swoim i domknęła mecz wynikiem 16:13.

Kolejne zmagania polskich formacji w ramach Nine to Five zobaczymy już w poniedziałek, kiedy rozpoczną się play-offy zawodów. Prócz AVEZ zobaczymy w nich również Sprout oraz Wisłę All in! Games Kraków. Pula nagród wynosząca 50 tysięcy dolarów zostanie podzielona pomiędzy dwie najlepsze drużyny tego etapu imprezy.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza ostatni turniej IGNITION SERIES w Europie. Czy paTiTek i spółka znowu będą górą?

Nie ma co się czarować – cykl IGNITION SERIES w Europie został kompletnie zdominowany przez G2 Esports. Z sześciu imprez na Starym Kontynencie zespół...