fot. 7more7 Pompa Team

Awansu nie ma, ale honor zachowany. Dwa triumfy dla Pompy w EU Masters

Co prawda, już po pierwszym dzisiejszym starciu 7more7 Pompa Teamu w European Masters 2020 Summer wiedzieliśmy, że polska ekipa nie awansuje do fazy pucharowej turnieju, jednakże Damian „defles” Filipow i spółka pokazali się ze świetnej strony w dwóch pozostałych spotkaniach.

Polacy dzień rozpoczęli od znaczącej porażki z Vodafone Giants. Reprezentanci Ultraligi, mimo zdobytej pierwszej krwi, nie byli w stanie pójść za ciosem i tracili zabójstwo za zabójstwem oraz wieżę za wieżą i w zasadzie bez jakiejkolwiek walki oddali triumf w ręce ekipy z Hiszpanii. Wtedy wiadomo było już, że w play-offach EU Masters zobaczymy tylko dwie rodzime ekipy. Kiedy jednak presja zeszła z zawodników Pompa Teamu, to ci zaczęli pokazywać nam to, do czego przyzwyczaili wszystkich w Ultralidze. Najpierw ciekawy draft i agresywne zagrania przeciwko WLGaming, a następnie walka i zwycięstwo nad faworytem całej grupy – Misfits Premier. Naprawdę szkoda, że były to tylko mecze o honor, jednakże Pompa pokazała, że trzy sloty dla Ultraligi mają sens i się jej po prostu należą.

Jeżeli chodzi o pozostałe spotkania, to w starciu tytanów lepiej poradziło sobie Vodafone Giants. Podopieczni Adriana „hatchy’ego” Widery w ogóle nie mieli dziś najlepszego dnia, gdyż w starciu z Grekami również nie poradzili sobie najlepiej i cudem uratowali się przed porażką. Przegrana z Polakami oznaczała także, że losy pierwszej i drugiej lokaty miały rozstrzygnąć się w pojedynku ekipy Roberta „Erdote” Nowaka z WLG. Ekipa z Hiszpanii zdecydowała się zastosować laneswapa, który ostatecznie zadziałał i Giants zapewniło sobie czołowe miejsce w swoim zestawieniu.

11 września
18:00 WLGaming Esports 0:1 Misfits Premier BO1
19:00 7more7 Pompa Team 0:1 Vodafone Giants BO1
20:00 Misfits Premier 0:1 Vodafone Giants BO1
21:00 7more7 Pompa Team 1:0 WLGaming Esports BO1
22:00 Misfits Premier 0:1 7more7 Pompa Team BO1
23:00 Vodafone Giants 1:0 WLGaming Esports BO1

Wszystkie mecze European Masters 2020 Summer możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Transmisja jest dostępna zarówno w telewizji, jak i internecie na Twitchu oraz YouTube. Więcej informacji dotyczących European Masters 2020 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Major powstrzymywał mnie przed odejściem". Kapitan daps opuszcza statek Gen.G

Pierwsza zmiana w historii dywizji CS:GO w Gen.G Esports stała się faktem. Odejście z drużyny ogłosił jej lider Damian "daps" Steele, jednak nie nastą...