fot. Giants Gaming

Play-offy EU Masters czas zacząć. Erdote w grze o półfinał

Już dzisiaj rozpoczynamy play-offy European Masters 2020 Summer. Co prawda wieczorem w akcji zobaczymy tylko jednego Polaka, ale i tak warto śledzić te starcia, gdyż wszystkie cztery drużyny to absolutna topka lig regionalnych.

Jako pierwsi na Summoner’s Rift wyjdą gracze Vodafone Giants oraz Teamu GamerLegion. Robert „Erdote” Nowak i spółka mierzyli się w grupie chociażby z 7more7 Pompa Teamem czy Misfits Premier i wyszli z tego zestawienia zwycięsko. Reprezentanci ligi niemieckiej za to mieli ogromne kłopoty w pierwszym tygodniu, gdyż skończyli go zaledwie z wynikiem 1-2. Trzy późniejsze wygrane pozwoliły jednak ekipie Pettera „Hjarnana” Freyschussa na doprowadzenie do dogrywki, w której triumfowała ona nad Movistar Riders. W późniejszym starciu o pierwszy slot GL zostało za to absolutnie zdominowane przez AGO ROGUE.

Trzeba pamiętać jednak o tym, że drużyna z Prime League znana jest ze swojej kreatywności i zróżnicowaniu w stylu gry. Z tego też powodu, mimo że to Giants jest tu faworytem, formacja Polaka będzie musiała bardzo uważać, aby nie dać się zaskoczyć. Tym bardziej że będzie to pojedynek w formacie BO3, w którym dużo łatwiej o niespodzianki niż w najpopularniejszym dla play-offów na całym świecie BO5.

Zaraz po pierwszym starciu zostanie rozegrany pojedynek pomiędzy LDLC OL oraz GamersOrigin. Do tej pory w lidze francuskiej to druga formacja radziła sobie znacznie lepiej, jednakże od czasu ostatniego meczu w LFL minęło trochę czasu i obie drużyny znacząco się zmieniły. Obrońcy tytułu, podobnie jak GamerLegion, nie mieli udanego pierwszego tygodnia. Jedyną formacją, nad którą reprezentanci LDLC zdołali wtedy triumfować, było K1CK Neosurf. Druga kolejka spotkań zakończyła się jednak całkowicie inaczej, gdyż Bora „YellOwStaR” Kim i jego formacja zgarnęli komplet zwycięstw i dzięki wynikowi 2-0 z Polakami zajęli pierwsze miejsce w grupie.

GamersOrigin za to w grupie D znalazło się na drugiej lokacie, zaraz za mousesports. Na pewno druga ekipa z Francji nie prezentowała takiego poziomu, jakiego byśmy po niej oczekiwali po bardzo udanych pierwszych kolejkach LFL. Teraz jednak we francuskich derbach drużyna Subicza „bluerzora” Dániela ma okazję udowodnić swoją wartość i awansować do półfinału European Masters. Przypomnijmy, że podczas wiosennej edycji ekipa ta odpadła już w ćwierćfinale, więc teraz na pewno nie jest to dla graczy zadowalający rezultat.

Oto terminarz dzisiejszych pojedynków w play-offach EU Masters:

15 września

Ćwierćfinał

18:00 Vodafone Giants vs Team GamerLegion BO3
21:00 LDLC OL vs GamersOrigin BO3

Transmisja European Masters dostępna jest na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale Riot Games. Po więcej niezbędnych informacji na temat European Masters 2020 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak wtorek, to tylko na serwer, na serwer. Bo Emeritos tam, Wisła, AVEZ czy Sprout

Choć mamy połowę września, za oknami w dalszym ciągu jest naprawdę ciepło – jakby pogoda chciała nam wynagrodzić deszczowy początek wakacji. Dziś gorą...