fot. materiały prasowe

#GramyDlaBiałorusi – nadchodzi charytatywny turniej CS:GO ze 150 000 PLN w puli

Trwające obecnie na Białorusi wydarzenia zwróciły na siebie uwagę całej Europy. Z wielu zakątków kontynentu płyną głosy wsparcia dla Białorusinów, nic więc dziwnego, że swoją akcję postanowili stworzyć też esportowcy. Ci w imię #GramyDlaBiałorusi już niedługo rozegrają charytatywny turniej CS:GO.

Ten odbędzie się 21 września, czyli w Międzynarodowy Dzień Pokoju na Świecie. Udział w nim weźmie osiem europejskich formacji, które walczyć będą o łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy złotych. 50 tysięcy z tej sumy przekazane zostanie na rzecz Fundacji Białoruski Dom, pozostałe 100 tysięcy otrzymają natomiast cztery najlepsze drużyny. Ponadto w trakcie zawodów będzie mieć miejsce także zbiórka charytatywna na rzecz wspomnianej wyżej fundacji, która od lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi.

Lista uczestniczących formacji nie jest jeszcze znana – zostanie ona ogłoszona 17 września. Niemniej już teraz wsparcie dla inicjatywy zapowiedzieli popularni gracze i influencerzy ze środowiska esportowego i gamingowego. Wśród nich znajdziemy takie osoby, jak Piotr „izak” Skowyrski, Michał „MICHU” Müller, Damian „Nervarien” Ziaja, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Paweł „saju” Pawelczak oraz Krzysztof Golonka. Więcej informacji na temat akcji #GramyDlaBiałorusi oraz przekierowanie do zbiórki znaleźć można pod tym adresem.

Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Porażki Sprout i Wisły. Koniec przygody Polaków z Nine to Five 4

Przygoda polskich graczy CS:GO z czwartą odsłoną Nine to Five dobiegła dziś końca. A wszystko dlatego, że zarówno Sprout, jak i Wisła All in! Games Kr...