fot. ESL/Helena Kristiansson

nawwk z powodów zdrowotnych ustępuje z składu NiP-u

W 2020 roku wielu graczy CS:GO zdecydowało się wziąć krótszą lub dłuższą przerwę od gry, by móc podreperować swoje zdrowie. Teraz na taki sam krok zdecydował się Tim „⁠nawwk⁠” Jonasson, który tym samym ustąpił ze składu Ninjas in Pyjamas.

Odpowiednie psychiczne i fizyczne zdrowie naszych graczy jest niezbędnym elementem naszego istnienia jako organizacji esportowej. Bierzemy mocno pod uwagę to, jak nasi zawodnicy reagują na terminarz treningów i wraz z Timem wspólnie zdecydowaliśmy zareagować wcześniej, kierując wszystkie starania na poprawę sytuacji, zanim stanie się znacznie większym problemem i na dłużej odsunie go od gry. Mamy nadzieję, że dzięki temu powróci on na serwer wcześniej niż później – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu szwedzkiej organizacji, która obecnie rywalizuje m.in. w ESL Pro League Season 12.

Jonasson graczem NiP-u został na początku tego roku, przejmując fotel należący dotychczas do Patrika „f0resta” Lindberga. Z nim w składzie ekipa finiszowała w czołowej czwórce zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora, a niedawno dotarła do półfinału ESL One Cologne 2020 w Europie. Wiadomo, że mimo absencji nawwka jego zespół nie będzie szukać żadnego zastępstwa – zamiast tego rolę gracza tymczasowo przejmie trener  drużyny, Björn „THREAT” Pers. Jak zapewnia organizacja, celem jest, by nawwk powrócił do podstawowego składu NiP-u na czas DreamHack Open Fall 2020.

W tej sytuacji skład CS:GO Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Fredrik „REZ” Sterner
  • Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora
  • Simon „twist” Eliasson
  • Hampus „hampus” Poser
  • Björn „THREAT” Pers – grający trener
  • Tim „nawwk” Jonasson – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Problemy kadrowe uczestnika Worlds 2020. Turniej zacznie bez podstawowych graczy

Choć do startu Mistrzostw Świata League of Legends zostało jeszcze kilka dni, to jeden z ich uczestników poinformował, że zawodów nie zacznie na pewno...