fot. K1CK Neosurf

Polskiego półfinału nie będzie. K1CK żegna się z EU Masters po porażce z mouz

Po wygranej AGO ROGUE w pierwszym dzisiejszym ćwierćfinale European Masters 2020 Summer wszyscy liczyliśmy na sukces drugiego z reprezentantów Alior Bank Ultraligi w play-offach, czyli K1CK Neosurf. Niestety, podopieczni Pawła „delorda” Szabli choć zażarcie walczyli o awans w meczu z mousesports, to ostatecznie musieli zaznać goryczy porażki i to Myszy zobaczymy w pojedynku z RGO o awans do wielkiego finału letniej edycji rozgrywek.

mousesports 2:1 K1CK Neosurf

mouz 1:0 K1CK
Tolkin
Camille
iBo
Gangplank
Obsess
Sejuani
Shlatan
Nidalee
LIDER
Irelia
Matislaw
Zoe
Jeskla
Ziggs
Puki Style
Senna
promisq
Shen
Mystiques
Nautilus

Początek meczu jak najszybciej będzie chciał wymazać z pamięci Lucjan „Shlatan” Ahmad. Znany z wczesnej agresji polski dżungler był dwa razy bliski pokonania Patricka „Obsessa” Engelmanna, ale dwukrotnie to mousesports wyszło górą podczas potyczek z udziałem obu leśników. Na szczęście dość szybko zabójstwem odpowiedział na dolnej alei Łukasz „Puki Style” Zygmunciak, a do tego na konto mistrzów Ultraligi trafił pierwszy Herold. Z pomocą bestii już w dwunastej minucie K1CK zniszczyło wieżę na bocie i po błędzie indywidualnym Adama „LIDERA” Ilyasova wyrównało stan ogólnego złota.

Gdy wydawało się, że nasi rodacy są w całkiem dobrej sytuacji, jeden wygrany teamfight przez mouz wysunął ekipę z Niemiec na wyraźne prowadzenie. Po unicestwieniu już w 17. minucie K1CK szybko straciło cztery wieże i to jeszcze nim Myszy przyzwały Herolda. Polacy próbowali wyłapać wrogiego midlanera w górnej części mapy, ale szybka reakcja mousesports przyniosła mistrzom Prime League kolejną wygraną w walce drużynowej, a chwilę potem zniszczenie ostatniej wieży wewnętrznej. W tym momencie K1CK nie miało już praktycznie nic do powiedzenia, zwłaszcza po przejęciu Nashora przez rywali. W 24. minucie padł ostatni inhibitor naszych rodaków, a kilkanaście sekund później również ich Nexus.

K1CK 1:0 mouz
iBo
Ornn
Tolkin
Camille
Shlatan
Graves
Obsess
Sett
Matislaw
Twisted Fate
LIDER
Ekko
Puki Style
Ezreal
Jeskla
Senna
Mystiques
Braum
promisq
Galio

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, albo w przypadku Obsessa – do fontanny. Próba wejścia w krzaki na rzece zakończyła się błyskawiczną śmiercią Niemca i to z ręki Shlatana, który zrewanżował się nieco za nieudany start w poprzednim spotkaniu. Kilka minut później Marcin „iBo” Lebuda samodzielnie pokonał Niklota „Tolkina” Stübera i tym razem to K1CK było na prowadzeniu, które w dziesiątej minucie wynosiło ponad półtora tysiąca złota. Świetne wykorzystanie Herolda i wzorowa defensywa Polaków po drugiej stronie mapy jeszcze bardziej pchnęły mistrzów nadwiślańskich rozgrywek w kierunku zwycięstwa i choć z czasem zaczęli oni oddawać zabójstwa, bez wątpienia byli w dobrej pozycji.

W dziewiętnastej minucie wątpliwa inicjacja w wykonaniu Myszy z pewnością nie pomogła im w powrocie na zwycięską ścieżkę, lecz kilkadziesiąt sekund później niespodziewanie to właśnie mouz wyszło górą w teamfighcie. Mało tego, kilka minut po tym powtórzyło ten wyczyn i było bliskie zgarnięcia trzeciego smoka. Na szczęście ostatecznie bestia trafiła do rąk K1CK, a Polacy wyszli zwycięsko z tej walki, lecz po raz kolejny doświadczyliśmy wyrównanej konfrontacji i wygrana wcale nie była jeszcze przesądzona. Tym bardziej po walce w okolicach leży Barona, która zakończyła się śmiercią Mateusza „Matislawa” Zagórskiego i smokiem dla mouz.

Pewne siebie K1CK postanowiło jednak nie rezygnować tak łatwo z fioletowego wzmocnienia i raz jeszcze było gotowe do walki 50/50 o bestię. Walkę tę wygrało i po wyłączeniu kilku rywali wreszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą. W kolejnych minutach oglądaliśmy już tylko ciągłą presję Polaków, którzy nie zamierzali bawić się z Myszami jak kot z… myszą i w 35. minucie wyrównali rezultat meczu.

mouz 1:0 K1CK
Tolkin
Shen
iBo
Renekton
Obsess
Hecarim
Shlatan
Nidalee
LIDER
Ekko
Matislaw
Galio
Jeskla
Senna
Puki Style
Ezreal
promisq
Taric
Mystiques
Rakan

W decydującym starciu żaden z dżunglerów nie zdecydował się na invade, ale już w trzeciej minucie oglądaliśmy pierwszą krew. Tę przelał Patryk „Mystiques” Piórkowski na wrogim wspierającym z pomocą swojego dżunglera i kompana z linii. K1CK zabiło również pierwszego smoka, a wkrótce po tym przeciwnego toplanera. Ciągła presja Mystiquesa dawała się we znaki rywalom, których jedyną większą zdobyczą na przestrzeni pierwszych dziesięciu minut był Herold.

W walce o drugiego smoka wszystko jednak wywróciło się do góry nogami. Pewna wygrana mouz w teamfighcie pozwoliła zespołowi z Prime League na łatwe wykorzystanie Oka Herolda i objęcie prowadzenia w złocie. Świetna inicjacja K1CK wyrównała wynik eliminacji, ale Obsess w mgnieniu oka odpowiedział, zgarniając czwarte zabójstwo. Spotkanie było jednak dalekie od rozstrzygnięcia, co najlepiej pokazała chaotyczna walka w górnej części mapy, wygrana ostatecznie przez naszych rodaków. Dzięki temu w momencie pojawienia się Barona to K1CK miało nieznaczną przewagę, zwłaszcza w kieszeni iBo. W 22. minucie nie miała jednak ona większego znaczenia, bo raz jeszcze siłę pokazał Obsess, zdobywając double killa i trzeciego smoka.

Kilkadziesiąt sekund później dżungler mouz poczuł się jednak zbyt pewnie i poniósł szybką śmierć z rąk rywali, dzięki czemu K1CK mogło złapać oddech i – co ważniejsze – bez problemów zabić Barona. Polacy z jego pomocą pozbyli się większości wież, docierając pod same inhibitory. Błędem było jednak podjęcie walki na smite’y o smoka, bo śmiertelny cios zadał Obsess i Myszy zdobyły Duszę. Ta pozwoliła mouz przejąć stery i to na dobre. W 34. minucie K1CK zabiło Nashora, ale jego wzmocnienie dzierżył tylko Shlatan, a mousesports w zamian pozbyło się Starszego Smoka. Kilkadziesiąt sekund po tym padł inhibitor Polaków, a po przegranym teamfighcie w 39. minucie K1CK nie było w stanie już nic poradzić.


Półfinały European Masters 2020 Summer zostaną rozegrane już w najbliższą sobotę. O godzinie 18:00 LDLC OL zmierzy się z GamerLegion, a następnie ostatnia formacja z Polski, AGO ROGUE, stanie do walki z mousesports. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji EU Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gwiazdy rapu i stand-upu zagrają dla Pomorskiego Hospicjum Dla Dzieci

Esport to oczywiście nie tylko zmagania profesjonalistów. To także często odbywające się turnieje charytatywne wspomagane przez celebrytów, w których...