fot. AGO ROGUE

Czy AGO ROGUE powtórzy wiosenny sukces K1CK? Dzisiaj półfinały EU Masters

Najważniejsze rozstrzygnięcia European Masters 2020 Summer przed nami. W normalnej sytuacji mielibyśmy okazję oglądać kolejne mecze tych rozgrywek w warunkach lanowych, jednakże niestety musimy zadowolić się tylko rozgrywkami online. A szkoda, bo na placu boju zostały już tylko formacje, które na pewno mogłyby postraszyć drużyny z dolnej części tabeli LEC.

Jako pierwsi na placu boju pojawią się zawodnicy GamerLegion oraz LDLC OL. Z perspektywy kibiców z Polski nie jest to najbardziej emocjonujący pojedynek, jednakże biorąc pod uwagę poziom, który obie formacje prezentują, możemy spodziewać się fantastycznego widowiska.

Z jednej strony mamy formację, która już doświadczyła smaku zwycięstwa na europejskiej scenie. Reprezentanci francuskiej ligi zrobią absolutnie wszystko, aby wiosenny tytuł obronić, a dodatkowo wyglądają lepiej z tygodnia na tydzień. O ile w pierwszej kolejce fazy grupowej mogliśmy mieć wątpliwości co do dyspozycji tejże ekipy, to późniejsza forma LDLC nie pozostawiała wiele do życzenia. Drugi tydzień fazy grupowej zakończył się dla tej formacji wynikiem 3:0, a dodatkowo pokonała ona rywala z krajowego podwórka, GamersOrigin, wynikiem 2:1. Biorąc pod uwagę te właśnie wyniki oraz spore doświadczenie w boju, to właśnie francuska formacja będzie faworytem tego spotkania.

GamerLegion też nie miało łatwej fazy grupowej. W zasadzie to zakończyło ją z dokładnie takim samym wynikiem i po takim samym pierwszym tygodniu jak LDLC, jednakże dodatkowo reprezentanci Prime League musieli także triumfować w dogrywce nad Movistar Riders. Nie jest to zatem łatwy turniej dla graczy z ligi niemieckiej. Trzeba jednak pamiętać, że są to naprawdę świetni zawodnicy, którzy dodatkowo mają bardzo specyficzne podejście do gry i potrafią zaskoczyć swoich rywali. Jednoznacznego rywala zatem wskazać nie możemy.

Po pierwszym starciu czeka nas jednak to, na co czekają wszyscy kibice z Polski. AGO ROGUE będzie starało się pomścić K1CK Neosurf, które kilka dni temu zostało pokonane przez mousesports. Rodzima ekipa zdaniem wielu ekspertów wygląda najlepiej spośród wszystkich formacji, lecz musimy pamiętać, że format Bo3 jest niekoniecznie przychylny faworytom.

Akademia Rogue drugi raz z rzędu skończyła fazę European Masters na szczycie potrójnej dogrywki. Dzięki temu miała już zapewniony awans do fazy pucharowej i musiała się tylko bić z GamerLegion o pierwszego slota. W tym starciu reprezentantom Ultraligi udało się zatriumfować i w ćwierćfinale trafili oni na Misfits Premier, które z łatwością pokonali wynikiem 2:0.

mousesports za to na pierwszym etapie turnieju pewnie poradziło sobie z rywalami, tracąc tylko jedno oczko przez dwie kolejki. Potem trafili na Polaków z K1CK w ćwierćfinale i, co wszyscy pamiętamy, pokonali ich wynikiem 2:1. Podopieczni Pawła „delorda” Szabli postawili spory opór Myszom, a AGO ROGUE prezentowało się lepiej z tygodnia na tydzień, więc jest to pozytywny prognostyk przed dzisiejszym pojedynkiem.

Tak wygląda harmonogram dzisiejszych starć: 

19 września

Półfinał

18:00 GamerLegion vs LDLC OL BO3
21:00 AGO ROGUE vs mousesports BO3

Transmisja European Masters dostępna jest na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Anglojęzyczną transmisję oglądać będzie można na kanale Riot Games. Po więcej niezbędnych informacji na temat European Masters 2020 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Decydujące starcia w Pro Lidze CS:GO. Ważne mecze m.in. przed Heroic i Vitality

Sobotnie popołudnie przyniesie decydujące starcia w fazie grupowej europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12. Przed nami w sumie osiem pojedynków...