fot. Sprout

Znamy ćwierćfinałowe pary turnieju charytatywnego Gramy Dla Białorusi

Już jutro rozpocznie się zapowiedziany niedawno charytatywny turniej Gramy Dla Białorusi, podczas którego zbierane będą datki na rzecz Fundacji Białoruski Dom. Jego organizatorzy ujawnili dzisiaj fanom terminarz i pary ćwierćfinałów imprezy.

Zmagania rozpoczną się już jutro o 13:00 meczem Sprout z Budapest Five. Ekipa Pawła „dychy” Dychy jest zdecydowanym faworytem w nadchodzącym pojedynku, jednak musimy pamiętać, że starcia w ćwierć i półfinałach rozgrywane są w systemie Bo1. Wśród niedawnych sukcesów ekipy Polaków zobaczymy między innymi awans do zamkniętych eliminacji do DreamHack Open Fall, czy zajęcie drugiego miejsca w walce o triumf w 33. sezonie europejskiej dywizji ESEA Mountain Dew League. Węgrzy ostatnio triumf odnieśli trzy miesiące temu. Wygrali wtedy Hungarian National Esport Championship Season 2.

W drugim starciu Endpoint stanie w szranki z Illuminar Gaming. W tym starciu statystyka wskazuje na większe szanse międzynarodowego zespołu. Obie formacje ostatnio spotkały się na serwerze podczas Home Sweet Home Cup 8, gdy ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego uległa swoim rywalom 1:2. W trzeciej jutrzejszej potyczce Actina PACT zagra z sAw. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego w ostatnich miesiącach osiągali podobne wyniki do naszych rodaków. Drużyna Jacka „MINISE’A” Jeziaka ostatnio zapunktowała podczas kwalifikacji do Intel Extreme Masters New York 2020, zaś Hiszpan i Portugalczycy wygrali ostatnio rozgrywki ESEA Advanced.

Wieczorem dojdzie do jeszcze jednego pojedynku – HONORIS zmierzy się z Nemigą Gaming. Obie wymienione drużyny jeszcze nigdy nie miały okazji stanąć ze sobą twarzą w twarz. Niestety, ze względu na słabą formę Wiktora „TaZa” Wojtasa i spółki, statystycznie dużo większe szanse na zwycięstwo mają podopieczni białoruskiej organizacji. Zagraniczny zespół w ostatnich miesiącach wielokrotnie pokonywał też inne znane ekipy jak m.in. Sprout, czy ALTERNATE aTTaX.

Poniedziałkowy rozkład meczów wygląda następująco:

21 września

Ćwierćfinały

13:00 Sprout vs Budapest Five BO1
14:15 Endpoint vs Illuminar Gaming BO1
15:30 Actina PACT vs sAw BO1
16:45 HONORIS vs Nemiga Gaming BO1

Rozgrywkom w Counter-Strike’a: Global Offensive towarzyszy zbiórka na rzecz fundacji wspierającej działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Więcej informacji na temat akcji #GramyDlaBiałorusi oraz przekierowanie do zbiórki znaleźć można pod tym adresem. Warto też wspomnieć, że 50 tysięcy złotych z łącznej puli nagród w wysokości 150 tysięcy zostanie przez organizatorów przekazane właśnie wspomnianej fundacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska niepodważalnie GUROM! AGO ROGUE miażdży GamerLegion w finale EU Masters!

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. AGO ROGUE nie podzieliło losu K1CK Neosurf ani Illuminar Gaming i wyszło górą w finale European Masters, bę...