fot. ESL/Adam Łakomy

Polscy zawodnicy CS:GO zagrają dziś dla Białorusi

Nowy tydzień rozpocznie się m.in. od charytatywnego turnieju #GramyDlaBiałorusi, którego celem jest, jak sama nazwa wskazuje, wsparcie naszych wschodnich sąsiadów w trudnym dla nich okresie. Do inicjatywy przyłączyło się kilka czołowych formacji CS:GO z Polski, chociaż nie zabraknie też gości z zagranicy.

Na linii startu zameldują się m.in. Sprout, Illuminar Gaming, Actina PACT czy też HONORIS, którym przyjdzie mierzyć się z mniej lub bardziej rozpoznawalnymi ekipami z innych europejskich państw. Zmagania rozpoczną się od rozgrywanych w systemie BO1 ćwierćfinałów, potem zaś nadzejdzie półfinał, w którym również rozstrzygnięcia zapadną po jednej mapie. Dopiero zwycięzca finału zostanie wyłoniony w formule BO3. Gra toczyć się będzie o łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy zostanie później przekazane na rzecz Fundacji Białoruski Dom, która od lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi.

W międzyczasie o kolejne punkty w rozgrywkach ESEA walczyć będą inne rodzime składy. W akcji zobaczymy chociażby Pompa Team, który dopiero co dokonał w swoim składzie dwóch roszad, angażując byłych graczy Onca Gaming, Olafa „olfiiego” Tyszkiewicza i Macieja „burito” Jędrzejewskiego. To właśnie oni podczas potyczki z AXIBYTE pomogą PT przerwać mało chlubną serię czterech porażek w dywizji Main. Na tym samym poziomie wystąpią też ARRMY by piratesports i CLEANTmix, podejmując odpowiednio UNITY Esports oraz webSPELL. Z kolei w ESEA Advanced zawalczą reprezentanci Cyberwolves, na których drodze staną Finowie z SJ Gaming.

Lista najciekawszych poniedziałkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

21 września
13:00 Sprout vs Budapest Five BO1 transmisja
14:15 Illuminar Gaming vs Endpoint BO1 transmisja
15:30 Actina PACT vs sAw BO1 transmisja
16:45 HONORIS vs Nemiga Gaming BO1 transmisja
18:00 #GramyDlaBialorusi – pierwszy półfinał BO1 transmisja
19:00 Pompa Team vs AXIBYTE BO1
19:00 Cyberwolves vs SJ Gaming BO1
19:15 #GramyDlaBialorusi – drugi półfinał BO1 transmisja
20:00 ARRMY by piratesports vs UNITY Esports BO1
20:30 #GramyDlaBialorusi – finał BO3 transmisja
21:00 CLEANTmix vs webSPELL BO1
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzeci turniej, druga wygrana Polaka. teeq triumfatorem wrześniowej edycji DreamHack Online Open

Pandemia koronawirusa dotknęła rozgrywki spod szyldu każdego tytułu esportowego, w tym również Fortnite'a. Popularny Battle Royale to kolejna gra, któ...