fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

Znamy drabinkę eliminacji do DH Open Fall. HERCEGNOVI zdyskwalifikowane

Pozostał już tylko jeden dzień do rozpoczęcia ostatniego etapu batalii o DreamHack Open Fall 2020. Organizatorzy zdecydowali się ujawnić nam drabinkę nadchodzących pojedynków, a także poinformowali o dyskwalifikacji jednego z zespołów.

Europejski miks HERCEGNOVI nie otrzymał możliwości dalszej rywalizacji w zawodach, ze względu na VAC bana otrzymanego przez Paula „⁠day0sa⁠” Niela. Francuz po tym fakcie przeprosił swoich kolegów z drużyny, a także zespoły, z którymi walczył w eliminacjach. Powiedział, że gdyby wiedział, że eliminacje do DH Open Fall są powiązane z Valve, to nie brałby w nich udziału, gdyż takich wydarzeń zawsze unikał. Ze względu na wakat, do walki dołączy Tricked Esport, które uległo w ćwierćfinale otwartego etapu imprezy.

Jednocześnie poznaliśmy drabinkę imprezy. W pierwszej rundzie AVEZ Esport zmierzy się z c0ntact Gaming. W ostatnim wspólnym pojedynku w trakcie Eden Arena: Malta Vibes 9 nasi rodacy okazali się lepsi od swoich rywali, wygrywając z nimi 2:0. Ośmiornice w ostatnim czasie rozegrały też dużo więcej turniejów od swoich oponentów. Ci ostatni sukces odnieśli podczas Home Sweet Home Cup 7, gdy awansowali do półfinałów imprezy. Ekipa Pawła „dychy” Dychy zawalczy natomiast z FATE Esports. Również w tym starciu faworytem wydaje się być zespół Polaków, który zajął ostatnio 2. miejsce w europejskich finałach ESEA Mountain Dew League. Na korzyść Sprout wskazują także statystyki historyczne – niemiecko-polska formacja zwyciężyła z rywalami w dwóch ostatnich potyczkach.

Pierwsza runda zamkniętych eliminacji do DH Open wygląda następująco:

22 września

1. runda drabinki wygranych

15:00 North vs Tricked Esport BO3
15:00 c0ntact Gaming vs AVEZ Esport BO3
15:00 Movistar Riders vs AGF Esport BO3
15:00 mousesports vs Endpoint BO3
15:00 x6tence vs SJ Gaming BO3
15:00 Complexity vs sAw BO3
15:00 FATE Esports vs Sprout BO3
15:00 Team Heretics vs SKADE BO3

Zamknięte eliminacje do DreamHack Open Fall potrwają od 22 do 25 września. W zawodach weźmie udział szesnaście drużyn, a pięć z nich awansuje dalej. Walka będzie toczyła się w drabince podwójnej eliminacji, a wszystkie mecze zostaną rozegrane w formule BO3.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

piratesports zapowiada drugą edycję projektu ARRMY i otwiera zapisy

W miniony weekend rozpoczęty jeszcze w 2019 roku projekt ARRMY dobiegł końca. Tym samym szczecińska organizacja piratesports wyłoniła wreszcie skład C...