Worlds 2019
fot. Riot Games/Bartosz Plotka

Finał Worldsów jednak z widownią?

Na palcach obu rąk nie jesteśmy w stanie policzyć esportowych imprez, które przez pandemię koronawirusa musiały zostać odwołane lub odbyły się bez zgromadzonej na miejscu publiczności. Jeszcze do niedawna na takiej liście znajdowały się Mistrzostwa League of Legends 2020, ale być może kibice w Szanghaju zobaczą rozgrywki na żywo.

Zanim jednak fani LoL-a ruszą szturmem do zakupów biletów, trzeba powiedzieć, że sytuacja może dotyczyć tylko wielkiego finału i na dobrą sprawę temat ten jest ciągle otwarty. Informację o planach organizatora zdradził John Needham, globalny dyrektor działu esportu w Riot Games. Cały sztab ludzi pracuje nad tym, by decydujące starcie najważniejszej imprezy w roku mogło zobaczyć jak najwięcej kibiców na żywo. Wszystko naturalnie z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa dla fanów, zawodników i ludzi z obsługi.

Wszystko wyjaśni się, gdy będziemy już na miejscu. Mamy jeszcze kilka tygodni, by spokojnie monitorować poziom zdrowia i bezpieczeństwa na turnieju. Myślę, że mamy się dobrze i zmierzamy w dobrym kierunku, by mieć na stadionie grupkę kibiców. Wszystko się niedługo wyjaśni, najważniejsze jest, żeby było bezpiecznie – powiedział John Needham na konferencji dla mediów.

Tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się 25 września od fazy wstępnej, która potrwa przez trzy kolejne dni. Start etapu głównego z czołowymi drużynami zaplanowany jest na 3 października. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Powtórka z wiosennego finału ESL Mistrzostw Polski ze wskazaniem na x-kom AGO

Cztery oczka do tabeli ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 dopisało tego wieczoru x-kom AGO, które w hicie tej kolejki krajowego czempionatu wygrało i z...