fot. ESL

Nowy format, studio i więcej uczestników. Znamy szczegóły ESL Pro Tour CS:GO w 2021 roku

ESL oraz DreamHack zaprezentowały kształt cyklu ESL Pro Tour na rok 2021. Organizatorzy przedstawili kalendarz turniejów CS:GO z kategorii Masters, które będą wchodziły w jego skład oraz opowiedzieli o nowej wizji dotyczącej całego projektu.

Pierwszą przyszłoroczną imprezą rangi mistrzowskiej będzie Intel Extreme Masters Katowice, zaplanowany na okres od 16 do 28 lutego. Planowo zawody mają odbyć się w trybie stacjonarnym, ale ich dokładna lokalizacja na ten moment nie została ujawniona. Później przyjdzie także pora na rozgrywki z cyklu ESL Pro League, ESL One w Kolonii czy Intel Extreme Masters w Melbourne oraz dwóch innych, nieznanych aktualnie miejscach.

Część rozgrywek EPT na pewno zagości w nowym studio ESL. Zostało ono zaprojektowane z myślą o przestrzeganiu reguł bezpieczeństwa i zachowywaniu reżimu sanitarnego w dobie koronawirusa. Gdyby jednak sytuacja na świecie uniemożliwiała sprowadzenie zespołów do studia, to organizatorzy zostawiają sobie furtkę w postaci przeniesienia turnieju do internetu. To samo tyczy się pozostałych siedmiu imprez umieszczonych w kalendarzu. Łączna pula nagród cyklu przekracza 5 milionów dolarów.

Pełny kalendarz imprez Masters składających się na ESL Pro Tour 2021:

Turniej Data Liczba drużyn Pula nagród
Intel Extreme Masters Katowice 16-28 lutego 24 1 000 000 dolarów
ESL Pro League Season 13 10 marca – 18 kwietnia 16 750 000 dolarów
DreamHack Masters 3-13 czerwca 16 250 000 dolarów
ESL One Cologne 6-18 lipca 24 1 000 000 dolarów
Intel Extreme Masters Melbourne 17-22 sierpnia 16 250 000 dolarów
ESL Pro League Season 14 1 września – 10 października 16 750 000 dolarów
Intel Extreme Masters 14-24 października 16 250 000 dolarów
Intel Extreme Masters 2-12 grudnia 16 250 000 dolarów

Na wstępie wspomnieliśmy o nowym podejściu do przedsięwzięcia. Czym właściwie się ono objawia? ESL i DreamHack chcą zagwarantować kibicom jeszcze więcej emocji, jak również zmniejszyć czas, który gracze spędzają na walizkach (na to w tym roku skarżył się m.in. Alex „ALEX” McMeekin). W tym celu w każdym turnieju należącym do ESL Pro Tour weźmie udział przynajmniej szesnaście ekip, a rywalizacja zostanie rozłożona na dwa następujące po sobie weekendy – pierwszy dedykowany fazie grupowej, drugi fazie pucharowej. Dni przerwy pomiędzy etapami zostaną wykorzystane na tworzenie niestandardowych treści dostosowanych do każdego uczestnika play-offów. Przykładowy harmonogram takiego wydarzenia może wyglądać następująco:

Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO jest częścią trwającej misji, aby umieścić zawodników i kibiców w centrum wydarzeń esportowych. Dynamiczny, obejmujący dwa kolejne weekendy format zwiększy poziom emocji i treści dla fanów na całym świecie, a gracze skorzystają na bardziej zrównoważonym harmonogramie zawodów. Czas pomiędzy weekendami meczowymi zostanie teraz wykorzystany do stworzenia konkretnych treści wokół graczy, którzy nadają znaczenie play-offom, podczas gdy drużyny będą przygotowywać swoje taktyki. ESL będzie tworzyć nowe zwiastuny, wywiady i analizy taktyczne dopasowane do każdego spotkania w weekend – mówi Ulrich Schulze, Senior Vice President Product w ESL.

Planowanie do przodu jest kluczowe dla zawodników i drużyn. Znajomość terminów wszystkich turniejów jest dla nas bardzo pozytywna i pomaga nam lepiej przygotować się do zawodów. Mniej dni w podróży daje nam więcej czasu na skupienie się na meczach i naszych nadchodzących przeciwnikach – powiedział Peter „dupreeh” Rasmussen o nowym formacie rozgrywek proponowanym w ramach przyszłorocznego ESL Pro Tour.

Więcej informacji na temat nowego formatu można znaleźć na stronie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Razer prezentuje linię flagowych produktów bezprzewodowych

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek nowych urządzeń – BlackShark V2 Pro, Death...