Kiedyś sześcioosobowe składy CS:GO uznawano za przerost formy nad treścią, niemniej wraz z upływem czasu coraz więcej organizacji zaczęło dostrzegać plusy takiego rozwiązania i wdrażało je u siebie. Kolejną formacją z szeroką kadrą może zostać Team Vitality.

W tym roku profesjonalna scena strzelanki od Valve udowodniła, że potrafi być nieprzewidywalna. Pomijając wybuch pandemii koronawirusa i paraliż imprez lanowych, gracze z niespotykaną dotąd częstotliwością komunikowali swoim przełożonym, że czują się wypaleni i potrzebują przerwy. Zresztą Pszczółki znają to z autopsji – w marcu na ławkę rezerwowych zespołu przeszedł Alex "ALEX" McMeekin, który był zmęczony ciągłymi podróżami i krótkimi przerwami pomiędzy turniejami. Francuska organizacja wyciągnęła lekcję z tej sytuacji i chce zapobiec podobnym w przyszłości, dlatego myśli o rozszerzeniu składu do sześciu zawodników, o czym poinformował nas Guillaume "neL" Canelo.

Canelo poszedł o krok dalej i wymienił czterech najpoważniejszych kandydatów do zajęcia dodatkowego fotela. Na krótkiej liście Vitality mają widnieć dwaj reprezentanci Teamu Heretics, Bryan "Maka" Canda i Nabil "Nivera" Benrlitom, Nicolas "Keoz" Dgus z K23 oraz najstarszy z całego towarzystwa Ali "hAdji" Haïnouss grający dla LDLC OL. Keoz i hAdji przed kilkoma miesiącami byli łączeni z Pszczółkami, gdy te szukały zastępstwa dla wspomnianego wcześniej ALEXA. Ostatecznie do drużyny nie dołączył żaden z nich, a zasilił ją Kévin "misutaaa" Rabier.

Według dziennikarza znad Sekwany Team Vitality już niedługo zasiądzie do stołu negocjacyjnego z pracodawcami upatrzonych zawodników. Wybór szóstego gracza ma zależeć nie tylko od jego potencjału i wszechstronności, ale również warunków transferu.