fot. Riot Games/Michał Konkol

Święto LoL-a czas zacząć! Dziś pierwszy dzień Worldsów

Przez obecną sytuację na świecie i odwołane Mid-Season Invitational 2020 wielu wątpiło, czy będzie nam dane zobaczyć zawodników ze wszystkich regionów mierzących się ze sobą. Riot Games jednak zdołało znaleźć rozwiązanie tego problemu i tak oto dzisiaj rozpoczną się Mistrzostwa Świata 2020 w League of Legends. Najpierw rozegrana zostanie oczywiście faza play-in, w której 10 drużyn w 2 grupach zmierzy się o 4 miejsca w kolejnym etapie.

Podczas dzisiejszych zmagań będziemy mieli okazję oglądać siedem z dziesięciu formacji, które biorą udział w play-inach. Dzień rozpoczniemy od starcia europejskiego MAD Lions z INTZ i chyba nie trzeba wspominać, że to Lwy są w tym pojedynku wyraźnym faworytem. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo Marka „Humanoida” Brazdy i spółki będzie po prostu rozczarowaniem.


Aktualne informacje o Worlds 2020 znajdziesz w naszej relacji:


W kolejnych spotkaniach w akcji zobaczymy formacje, które prawdopodobnie mało kto z nas wcześniej oglądał. Mowa bowiem o takich drużynach jak Legacy Esports, PSG Talon czy Rainbow7. Trudno jakkolwiek przewidzieć wyniki meczów pomiędzy tymi ekipami, gdyż dawno nie mieliśmy pojedynków różnych regionów, a od czasu poprzednich Worldsów składy mocno się pozmieniały.

Około godziny 13:00 na scenę po raz pierwszy wyjdą zawodnicy LGD Gaming, czyli prawdopodobnie najlepszej formacji całej fazy play-in. Czwarty reprezentant LPL podejmie PSG Talon, natomiast godzinę później pierwszy raz na tych mistrzostwach zobaczymy przedstawiciela Ameryki Północnej. Co więcej, od razu będziemy świadkami szlagieru pomiędzy zachodnimi regionami, gdyż Team Liquid stanie naprzeciwko MAD Lions.

Oto pełny harmonogram dzisiejszych starć:

25 września
10:00 MAD Lions vs INTZ BO1
11:00 PSG Talon vs Rainbow7 BO1
12:00 Legacy Esports vs INTZ BO1
13:00 LGD Gaming vs PSG Talon BO1
14:00 Team Liquid vs MAD Lions BO1

Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat Worlds 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa zwycięstwa, dwie porażki – kolejny słodko-gorzki dzień Polaków w ESEA MDL

Za nami kolejny słodko-gorzki dzień Polaków w ESEA Mountain Dew League. W dzisiejszych rozgrywkach zobaczyliśmy aż dwie dogrywki, z czego jedna zakońc...