fot. WESG

FunPlus Phoenix szykuje swoją odpowiedź na Juggernauta i Kolosa

Complexity Gaming ma Juggernauta, Cloud9 tworzy Kolosa, ale to nie koniec tego typu projektów na profesjonalnej scenie CS:GO. Swoją dywizję od podstaw będzie składało też FunPlus Phoenix, za co w chińskiej organizacji odpowiedzialny będzie nowy dyrektor generalny, Petar „peca” Marković. Serb na swojej głowie będzie miał również zarządzanie składem VALORANTA, którego częścią jest m.in. Kirill „ANGE1” Karasiow.

28-latek w przeszłości był trenerem i menadżerem Valiance & Co, tę drugą rolę pełnił również po tym, jak chorwacki klub został przemianowany na CR4ZY. Teraz peca będzie miał za zadanie skompletowanie drużyny dla FunPlus Phoenix, które nie najlepiej wspomina pierwszy kontakt ze strzelanką od Valve. Chodzi oczywiście o wydarzenia z marca i transakcję z udziałem graczy Heroic, która ostatecznie upadła przez transfer Patricka „es3taga” Hansena do Astralis. Pomimo tej nieprzyjemnej sytuacji mistrzowie świata w League of Legends nie postawili krzyżyka na grze, co potwierdzili zatrudnieniem Markovicia.

Naszym głównym celem jest stworzenie konkurencyjnego, stabilnego i zwycięskiego składu, który w mgnieniu oka będzie wspinał się w górę rankingu HLTV. Do końca tego roku skupię się na znalezieniu i wybraniu graczy, którzy będą zainteresowani budową tej twierdzy. Teraz zwracam się do wszystkich graczy tieru 1: jeśli utknąłeś w niewłaściwej drużynie lub organizacji i myślisz, że zasługujesz na lepszy dom lub kolegów z zespołu, możesz w każdej chwili skontaktować się ze mną drogą mailową lub przez Twittera. Zawsze jestem otwarty na dyskusje, jesteśmy gotowi zapłacić za jakość – mówi 28-latek.

Trudno ferować, kiedy FunPlus Phoenix będzie miało na pokładzie pięciu zawodników CS:GO. Niemniej powinno wydarzyć się to przed startem drugiego sezonu Flashpointa, jako że organizacja jest jednym z partnerów i uczestników ligi.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmian w Dignitas ciąg dalszy – Fifflaren⁠ nie jest już trenerem

Gdy na początku roku Dignitas powróciło na scenę męskiego Counter-Strike'a poprzez angaż czterech byłych graczy legendarnego Ninjas in Pyjamas, trudno...