fot. Riot Games

Liquid znowu zwycięskie, MAD Lions kończy drugi dzień Worldsów porażką

Siedem kolejnych meczów pierwszej fazy Mistrzostw Świata League of Legends 2020 przeszło do historii. W drugim dniu nie zabrakło niespodziewanej porażki LGD Gaming, kolejnego triumfu Teamu Liquid, a także drugiej przegranej MAD Lions.

Sobotnie rozgrywki rozpoczęły się od starcia grupy B pomiędzy Rainbow7 i V3 Esports. Latynosi mistrzostwa rozpoczęli w piątek od porażki z PSG, dlatego spotkanie z japońskim V3 musieli potraktować bardzo poważnie, jeżeli chcieli liczyć się w awansie do fazy głównej. Rzeczywistość okazała się nieco brutalna na R7, ponieważ po trzydziestu pięciu minutach Kotoji „Ace” Mugita i spółka cieszyli się z pierwszej bardzo pewnej wygranej w turnieju. Podobne uczucia towarzyszyły reprezentantom SuperMassive Esports, którzy w swoim debiucie bez większych problemów rozprawili się z brazylijskim INTZ.

Mocnym wejściem w mistrzostwa popisali się gracze Unicorns of Love, którzy w mniej niż trzydzieści minut wygrali z V3 i udowodnili, że w koszyku B będą chcieli zająć pierwszą lokatę. Kilka godzin później UoL dopisało także kolejną wygraną, tym razem z PSG Talon. Na pierwszą niespodziankę w sobotę musieliśmy poczekać do czwartego meczu. Faworyt i reprezentant chińskiego LPL-a – LGD Gaming – po bardzo wyrównanym starciu musiał uznać wyższość Rainbow7. Druga porażka podopiecznych Zenga „Maizijiana” Tao nie napawa optymizmem kibiców przed pozostałymi rywalizacjami.


Aktualne informacje o Worlds 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Na koniec dnia fani zobaczyli w akcji zawodników dwóch najpopularniejszych w stawce organizacji. Fani LoL-a z Europy nie będą mieli miłych wspomnień z sobotniego starcia MAD Lions. Lwy po bardzo słabym występie nie nawiązały walki z tureckim SuperMassive Esports i ich sytuacja w tabeli nie wygląda zbyt dobrze. Podopieczni Jamesa „Maca” MacCormacka do tej pory pokonali tylko ostatnie w tabeli INTZ oraz doznali porażek z Teamem Liquid i wspomnianym składem z Turcji. Bardzo pewny występ zanotowali za to gracze Liquid, którzy w spotkaniu na szczycie tabeli grupy A pokonali Legacy Esports.

Pełne wyniki dzisiejszych spotkań:

26 września
10:00 Rainbow7 0:1 V3 Esports BO1
11:00 INTZ 0:1 Papara SuperMassive BO1
12:00 V3 Esports 0:1 Unicorns of Love BO1
13:00 LGD Gaming 0:1 Rainbow7 BO1
14:00 Unicorns  of Love 1:0 PSG Talon BO1
15:00 Papara SuperMassive 1:0 MAD Lions BO1
16:00 Team Liquid 1:0 Legacy Esports BO1

Kolejne mecze rozpoczną się już jutro o godzinie 10:00. Po więcej informacji na temat Worlds 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

5 najlepszych midlanerów na Worlds 2020

Wczoraj przygotowałem listę pięciu najlepszych toplanerów na tegorocznych mistrzostwach świata, a dzisiaj pora na kolejną z solowych linii. Prawdopodo...