fot. Riot Games

MAD Lions zaczyna walkę o przetrwanie na Worldsach

Po zakończeniu pierwszego etapu fazy wstępnej Worldsów 2020 przyszedł czas na drabinkę eliminacyjną. We wtorek w akcji zobaczymy cztery formacje, w tym europejskie MAD Lions.

Andrei „Orome” Popa i spółka mieli ogromne szczęście, że już w poprzedniej fazie nie pożegnali z prestiżowymi rozgrywkami. W czterech meczach Lwy wygrały ledwie z INTZ, a że Brazylijczycy także nie błyszczeli formą i zanotowali jedno zwycięstwo, potrzebna była pomiędzy nimi dogrywka. Zespół z Europy po raz drugi okazał się lepszy od formacji Bruno „Envy” Fariasa i w kolejnym dniu mistrzostw zmierzy się w barażach. Tam rywalem Popy i ekipy będzie ⁠Papara SuperMassive. Ekipa ta wydaje się faworytem tej rywalizacji, co potwierdza bardzo przekonujący triumf Turków podczas bezpośredniego meczu w drugim dniu imprezy.

We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu kibice zobaczą w akcji trzeci i czwarty zespół grupy B. Cudem uratowane przed eliminacją LGD Gaming spotka się na Summoner’s Rifcie z Rainbow7. Latynosi są sporą niespodzianką na tym etapie, a jeszcze większym zaskoczeniem byłby ich udział w głównym etapie Worldsów. Droga do tego jest jeszcze długa, bo najpierw trzeba pokonać chińskie LGD Gaming, a później ograć Legacy Esports.

Harmonogram wtorkowych spotkań Mistrzostw Świata 2020 League of Legends:

Runda eliminacyjna

08:00 Rainbow7 vs LGD Gaming BO5
12:00 Papara SuperMassive vs MAD Lions BO5

W odróżnieniu od poprzednich meczów, runda kwalifikacyjna oraz eliminacyjna zostanie rozegrana w trybie BO5. Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat Worlds 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trener 100 Thieves kończy karierę w CS:GO!

Jeszcze do niedawna wydawało się, że plotki na temat rzekomego wycofania się Cheta "ImAPeta" Singha ze sceny Counter-Strike'a są raczej mało prawdopod...