– Odrzuciłem propozycję [pozostania w Cloud9], ponieważ nie chciałem wyjeżdżać do Europy, wziąłem też pod uwagę, że zespół nie jest jeszcze skompletowany, a nigdy nie wiesz, w jaki sposób będą zachowywać się pozostałe osoby i czy się z nimi dogadasz jeszcze tak paręnaście dni temu mówił Ricky „floppy” Kemery, członek starego składu Chmurek wystawionego na listę transferową. Stanowisko 20-latka wyglądało na definitywne, choć najnowsze doniesienia sugerują coś zupełnie innego...

CZYTAJ TEŻ:
Dlaczego floppy i oSee nie będą częścią Kolosa? Tłumaczą sami zainteresowani

Jarek "DeKay" Lewis przybył do nas z informacjami, które z pewnością nie przypadły do gustu kolegom floppy'ego. Nazywając rzeczy po imieniu, jeśli plotki nie mijają się ze stanem rzeczywistym, to mają prawo czuć się oszukani. Reakcja Josha "oSee" Ohma wyraża więcej niż tysiąc słów.

Do brzegu – Amerykański dziennikarz twierdzi, że Kemery zmienił zdanie i dał się namówić na pozostanie w organizacji Jacka Etienne'a, gdzie pod bacznym okiem Henry'ego "Henry'egoG" Greera budowany jest zupełnie nowy projekt o groźnie brzmiącej nazwie Kolos. Jako pierwszy na pokład zawitał trener Aleksandar "kassad" Trifunović, do którego wkrótce dołączył prowadzący Alex „ALEX” McMeekin. W dalszej kolejności do współtworzenia zespołu zaproszono Williama „meziiego” Merrimana oraz Özgüra „woxica” Ekera. floppy miałby zostać czwartym elementem drużyny, która docelowo ma składać się z sześciu zawodników.

Co teraz z pozostałymi graczami poprzedniej dywizji? Według DeKaya organizacja nie ustaje w poszukiwaniach nowego domu dla hipotetycznie niepełnej ekipy, choć po możliwym odejściu jednej z jej największych (o ile nie największej) gwiazd proces może się skomplikować. Wszak utrata Kemery'ego bez wątpienia obniża jej wartość w oczach potencjalnych pracodawców. Kto wie, czy rzekome wystawienie kompanów przez 20-latka nie przyczyni się do podobnych ruchów ze strony innych strzelców lub nawet rozpadu składu. A jeszcze niedawno wszyscy zawodnicy solidarnie utrzymywali, że interesują ich wyłącznie oferty skierowane dla całej piątki.

Skład Cloud9 może wyglądać następująco:

  • Alex „ALEX” McMeekin
  • William „mezii” Merriman
  • Özgür „woxic” Eker
  • Ricky „floppy” Kemery
  • Aleksandar „kassad” Trifunović – trener