fot. Esports Association

Znamy kadrowiczów Narodowej Drużyny Esportu na esportowe mistrzostwa świata

Reprezentacja Polski ponownie, tak jak i rok temu, weźmie udział w nadchodzących esportowych mistrzostwach świata. Turniej o nazwie IESF 12th Esports World Championship odbędzie się co prawda dopiero w grudniu, ale poprzedzą go regionalne eliminacje.

I to właśnie w tych członkowie Narodowej Drużyny Esportu poszukają swojej szansy na awans na główną imprezę. W przypadku gry eFootball PES będzie to Mikołaj „Ostrybuch” Ziętka z Manchesteru United, który w decydującym meczu krajowych kwalifikacji okazał się lepszy od Marcina „Tomasa Slupsk” Tomaszewskiego. Z kolei biało-czerwonych barw na arenie Tekkena 7 bronić będzie Maciej „Why” Stegienko – zawodnik tym razem dopiął swego, gdyż rok temu musiał na ostatniej prostej uznać wyższość Adriana „FRIZENA” Szydłowskiego, którego tym razem ograł w finale.

Polacy o awans walczyć będą w następujących grupach:

Tekken 7

eFootball PES

Azerbejdżan Bośnia i Hercegowina Azerbejdżan Białoruś
Czarnogóra Gruzja Bośnia i Hercegowina Czarnogóra
Izrael Macedonia Północna Finlandia Gruzja
Polska Rosja Izrael Macedonia Północna
Serbia Słowacja Polska Rosja
Szwecja Turcja Serbia Słowacja
Ukraina Szwecja Turcja
Ukraina

Regionalne eliminacje do esportowych mistrzostw świata rozpoczną się 20 października. Podczas nich Polacy spróbują zgarnąć jedno z czterech dostępnych dla nich zaproszeń na główną imprezę. Ta odbędzie się między 6 a 12 grudnia w izraelskim mieście Ejlat.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid dołącza do G2 Esports. Znamy pełne grupy Worlds 2020

Po dzisiejszym rozstrzygnięciu fazy play-in mistrzostw świata przyszedł czas na uzupełnienie grup głównej części wydarzenia. Do losowania przystąpiły...