fot. ESL/Carlton Beener

Twista żegna się z posadą trenera ENCE, ale zostaje w sztabie szkoleniowym

Slaava „⁠Twista⁠” Räsänen po nieco ponad dwóch latach żegna się z funkcją trenera ENCE. Fin jednak nie opuszcza rodzimej organizacji – zamiast tego zaoferowano mu nową posadę w sztabie szkoleniowym. Konkretniej mówiąc, będzie on od teraz pełnić rolę analityka.

Wpływu na taki rozwój wydarzeń bynajmniej nie miały osiągane pod wodzą Räsänena wyniki, bo te nie były najgorsze. Problemem był fakt, że 33-latek znalazł się w gronie trzydziestu siedmiu trenerów, którym na podstawie przeprowadzonego przez ESIC śledztwa udowodniono, że korzystali z tzw. coach buga. Co prawda dopuścił on się oszustwa jeszcze w czasach swojej pracy w iGame.com, ale skutki poczuł już jego obecny pracodawca. Twista został bowiem zawieszony na niespełna 16 miesięcy i w tym czasie nie będzie mógł prowadzić żadnej ekipy na imprezach organizowanych m.in. przez ESL, DreamHacka czy BLASTA.

Slaava wykonał w naszej organizacji niesamowitą pracę i nie mamy żadnych negatywnych odczuć ani względem jego samego, ani też wysiłków, które wykładał w prowadzenie ENCE – przyznał w oświadczeniu Niklas „Willkey” Ojalainen. Niemniej dzisiejsza decyzja sprawiła, że na stanowisku pierwszego szkoleniowca pojawił się wakat, który organizacja chciałaby czym prędzej zapełnić. Dlatego też już teraz ogłosiła rozpoczęcie poszukiwań nowego trenera, jednocześnie zachęcając wszystkich zainteresowanych posadą, niezależnie od ich narodowości, do kontaktu z Ojalainen w celu ewentualnych rozmów.

W tej sytuacji skład ENCE prezentuje się następująco:

  • Aleksi „allu” Jalli
  • Jere „sergej” Salo
  • Jani „Aerial” Jussila
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Elias „Jamppi” Olkkonen
  • Slaava „Twista” Räsänen – analityk
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy grupy IEM New York 2020: Online, Ameryka Północna i CIS powalczą o punkty RMR

Po ponad siedmiu miesiącach przerwy Intel Extreme Masters powraca! Już za kilka dni rusza bowiem IEM New York 2020: Online, które, jak sama nazwa wska...