fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

s0m i daps opuszczą Gen.G, by grać w VALORANTA?

Gen.G Esports zanotowało całkiem niezłe wejście na scenę CS:GO i bardzo szybko sięgnęło po triumfy w DreamHack Open Anaheim 2020 czy też ESL One Road to Rio. Dziś jednak więcej mówi się o kłopotach kadrowych zespołu, które już za chwile mogą się jeszcze pogłębić.

Jak bowiem twierdzi serwis RushBMedia, dwóch członków ekipy rozważa odejście nie tylko z organizacji, ale i z Counter-Strike’a w ogóle, by móc spróbować swoich sił w VALORANCIE. Owymi graczami są Damian „⁠daps⁠” Steele, który dopiero co pożegnał się z formacją, a także pozyskany w grudniu z Teamu Envy Sam „⁠s0m⁠” Oh. Co więcej, jak podaje wyżej wspomniany portal, obaj zawodnicy są już w trakcie rozmów z Chetem „⁠Chetem⁠” Singhem, który sam jeszcze do niedawna związany był z CS-em, a kilka dni temu ogłosił pożegnanie z grą Valve. Wówczas nie potwierdził on, że przenosi się do produkcji Riot Games, niemniej już wcześniej plotkowano na ten temat.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że cała wyżej wspomniana trójka miałaby stworzyć zupełnie nowy skład VALORANTA, który trafiłby pod skrzydła NRG. Północnoamerykańska organizacja od momentu, gdy we wrześniu 2019 roku zakończyła wspieranie sceny CS:GO nie była zbytnio obecna na rynku pierwszoosobowych taktycznych strzelanek i właśnie za sprawą tytułu Riotu mogłaby na niego wrócić. Warto też wspomnieć, że ewentualne przenosiny byłyby zarówno dla Cheta, jak i dapsa ponownym spotkaniem z organizacją. Ten pierwszy między majem 2018 a wrześniem 2019 pełnił w niej rolę trenera CS:GO, drugi natomiast w okresie od grudnia 2016 do lipca 2019 był zarówno graczem, jak i przez pewien czas szkoleniowcem.

Gdyby powyższe plotki potwierdziły się, skład NRG w VALORANCIE prezentowałby się następująco:

  • Damian „⁠daps⁠” Steele
  • Sam „⁠s0m⁠” Oh
  • Chet „⁠Chet⁠” Singh – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sheepy o awansie do głównego etapu Worlds: To jedna z najlepszych chwil w moim życiu

Dziś byliśmy świadkami historii organizacji, która na scenie League of Legends działa już od przeszło sześciu lat. Unicorns of Love miało już kilka sz...