Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami doczekaliśmy się zmian w dywizji CS:GO x6tence. Hiszpańska organizacja pożegnała dziś dwóch zawodników, by niedługo później przedstawić ich następców. Ruch ten nie kończy jednak restrukturyzacji zespołu, gdyż do obsadzenia pozostaje ciągle jeszcze jedno miejsce.

Wcześniejszy skład x6tence został uformowany nieco ponad trzy miesiące temu. Od tamtego momentu drużyna wygrała trzecią i czwartą edycję One Tap League, otwarte eliminacje do Intel Extreme Masters New York oraz dotarła do półfinału Eden Arena Malta Vibes Cup 10. Duńczycy wzięli również udział w zamkniętych eliminacjach do IEM NY i DreamHack Open Fall, lecz nie zdołali osiągnąć w nich zadowalających rezultatów. W końcu 22 września organizacja odsunęła od aktywnego składu Hectora "HECTOza" Jensena.

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: x6tence rozmawia z TENZKIM

Dziś swoją krótką przygodę w ekipie zakończyli Rasmus "HooXi" Nielsen oraz Ismail "refrezh" Ali. Pierwszy z nich był IGL-em drużyny i wcześniej mogliśmy obserwować jego grę pod banderami między innymi Copenhagen Flames i AGF Esport. refrezh występował natomiast wcześniej w Tricked Esport, Fragsters i OpTic Gaming. W oficjalnym komunikacie możemy wyczytać, że skorzystano z klauzuli wykupu obu zawodników i już niedługo dołączą oni do nowej formacji. Miejsce ww. dwójki zajęli Daniel "mertz" Mertz i Marcus "maNkz" Kjeldsen. Mertz przez lata był graczem znanych drużyn jak North czy Heroic. Później dołączył do Teamu Singularity, a od połowy sierpnia bieżącego roku podobnie jak mniej znany Kjeldsen występował w barwach CPH Flames.

Obecnie skład x6tence wygląda następująco:

  • Magnus "Nodios" Olsen
  • Jonas "Queenix" Dideriksen
  • Daniel "mertz" Mertz
  • Marcus "maNkz" Kjeldsen
  • Morten "zEVES" Vollan – trener