fot. DreamHack/Adela Sznajder

Nadal Gambit, ale już nie Youngsters

Gambit Youngsters to już przeszłość! Bynajmniej nie oznacza to jednak, że występujący pod tą nazwą zespół przestał istnieć – co to, to nie. Zamiast tego został on przez organizację „awansowany”, zyskując miano głównej drużyny CS:GO w Gambit Esports.

Projekt o nazwie Youngsters narodził się w kwietniu 2019 roku, czyli zaledwie kilka tygodni przed tym, nim pierwszy zespół został zawieszony, a ostatecznie rozwiązany. Mimo to akademia utrzymała swój status i rywalizowała w kolejnych turniejach. Warto w tym miejscu dodać, że odnosiła nawet pewne sukcesy, bo na swoim koncie ma m.in. triumfy w trzech odsłonach Nine to Five, dwóch edycjach Eden Arena: Malta Vibes, a do tego wszystkiego dochodzi również lanowe mistrzostwo MSI Gaming Arena 2019 wywalczone w Nowym Jorku. Ekipa nie najgorzej radzi sobie też podczas trwających eliminacji do Majora i traci zaledwie 400 punktów do okupującej ostatnią dającą awans lokatę Espady.

W obliczu tego wszystkie organizacja wreszcie podjęła jedyną słuszną w tym wypadku decyzję i przemianowała akademię na główny skład. – Gdy tylko Gambit Youngsters powstało, postawiono przed zespołem zadanie wywalczenie sobie stabilnej pozycji w top 30 rankingu HLTV, by mógł pozbyć się tagu „Youngsters” i stać się naszą domyślną drużyną. Liczymy, że skład ten będzie reprezentować Gambit z godnością, a obecność mistrza PGL Majora, Abaya „Hobbita” Khassenova, tylko wzmocni historyczny związek z przeszłością – przyznał w oświadczeniu Konstantin „⁠groove⁠” Pikiner, dyrektor generalny Gambit Esports.

W tej sytuacji skład Gambit Esports prezentuje się następująco:

  • Vladislav „⁠nafany⁠” Gorshkov
  • Dmitry „⁠sh1ro⁠” Sokolov
  • Timofey „⁠interz⁠” Yakushin
  • Sergey „⁠Ax1Le⁠” Rykhtorov
  • Abay „⁠Hobbit⁠” Khasenov
  • Konstantin „⁠groove⁠” Pikiner – trener
  • Anton „⁠supra⁠” Tšernobai – lista transferowa
  • Ivan „⁠F_1N⁠” Kochugov – zawieszony trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 5 października 2020

– 1. AVEZ Esport 3701 pkt KEi – kylar – nawrot – Markoś – byali – bogdan (t) – 2. Wisła All in! Games Kraków 3552 pkt...