STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Selfmade: Jestem jednym z najlepszych leśników, który kiedykolwiek reprezentował Europę

Fnatic wczoraj pewnie pokonało Gen.G, a LGD Gaming bez większych problemów uporało się z TSM-em. Dzięki takiemu obrotowi spraw, w grupie C fazy grupowej Worlds 2020 posiadamy obecnie trzy drużyny ex aequo na pierwszym miejscu, z wynikiem 2-1. Tak ciasne zestawienie sprawia, że nikt z wymienionej trójki nie może być pewny awansu do play-offów. Jeżeli natomiast druga reprezentacja League of Legends European Championship będzie grała w pozostałych meczach tak jak wczoraj, to jej fani mogą być raczej spokojni. Między innymi na ten temat wypowiedział się leśnik Fnatic, Oskar „Selfmade” Boderek.

CZYTAJ TEŻ:
Niefortunny mecz Jankosa i świetny występ Selfmade’a. Zakończyła się pierwsza runda fazy grupowej Worlds 2020

Z tego co słyszałem, Fnatic zawsze jest memowane po pierwszym tygodniu mistrzostw, jako że zazwyczaj przegrywają w nim większość meczów. W takim razie zakończenie pierwszej części fazy grupowej z pozytywnym win ratio powinno być dobrym znakiem. Oznaką tego, że powinniśmy wyjść z grupy. (…) Bądźmy poważni, cały zbiór składa się z dobrych zespołów. Nie najlepszych, ale dobrych. Jako że pokonaliśmy Gen.G, to z pewnością możemy pokonać także LGD, więc wyczekuje gier w następnej kolejce i wierzę, że dobrze sobie poradzimy. 

W przeciwieństwie do pierwszego etapu fazy grupowej, w drugim każda grupa rozegra swoje pozostałe mecze jednego dnia. Dla Fnatic i zbioru C będzie to najbliższa sobota, 10 października. Trzy dni odpoczynku to także trzy dni pracy nad błędami, a na temat tego, nad czym musi popracować formacja, opowiedział sam Selfmade. – Mocno się poprawiliśmy na tych Worldsach. Myślę, że i tak musimy popracować nad draftem. Jeżeli dostaniemy odpowiednich bohaterów i kompozycję, to wiemy jak wyciągnąć z niej najwięcej i ją wyegzekwować. (…) Indywidualnie bardzo się poprawiliśmy, pozostaje nam popracować nad draftami i macro.

Za to w innym wywiadzie, tym razem z Dot Esports, Boderek wypowiedział się na temat tego, dzięki czemu Fnatic tak dobrze sobie radzi. – Obecna meta nam pasuje, ponieważ skupia się na leśnikach i wspierających. Uważam, że jestem jednym z najlepszych leśników, który kiedykolwiek reprezentował Europę. Nie chcę być zarozumiały. (…) Zawsze dobrze radziłem sobie z Jankosem, teraz dobrze radzę sobie z każdym, kto staje na mojej drodze. Ale to wciąż gra drużynowa. (…) Tylko najlepsza drużyna zdoła sięgnąć po mistrzostwo, a nie ta tylko z najlepszym leśnikiem czy midlanerem.

Tak jak wspomnieliśmy, grupa C powraca na salony już w najbliższą sobotę. Po pełen harmonogram rozgrywek i wszelkie szczegóły zapraszamy do naszej relacji, w którą przejdziecie, klikając w poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najmocniejsi dżunglerzy osłabieni! Co patch 10.21 wniesie do League of Legends?

Trwające obecnie Mistrzostwa Świata w League of Legends zgodnie z tradycją zostaną w pełni rozegrane na jednym patchu, w tym roku na łatce 10.19. Nie...