fot. ESL/Bart Oerbekke

Zapowiedziano Nine to Five 5, wśród uczestników cztery polskie zespoły i… Cloud9

Od zakończenia czwartej odsłony Nine to Five minął już prawie miesiąc. Nie martwcie się jednak, fani internetowych rozgrywek CS:GO dla ekip z niższych tierów – dziś bowiem poznaliśmy szczegóły odsłony numer pięć, podczas której nie zabraknie oczywiście Polaków.

Już podczas fazy grupowej, nazwanej Nine to Five Dawn, o awans do kolejnego etapu powalczą Illuminar Gaming oraz Izako Boars. Wejdą one w skład szesnastu formacji, które rozdzielone zostaną pomiędzy cztery grupy. W tych zastosowany zostanie system GSL ze spotkaniami BO3, ostatecznie zaś po dwie najlepsze ekipy z każdego ze zbiorów zapewnią sobie awans do tzw. Swiss Stage. Tam natomiast na swoich rywali czekać będzie już wyżej rozstawiona ósemka, w której znalazło się miejsce dla kolejnych przedstawicieli nadwiślańskiego Counter-Strike’a, czyli Actiny PACT oraz AVEZ Esport. Wówczas zmagania odbywać się będą już na podstawie systemu szwajcarskiego, który pozwoli wyłonić ośmiu uczestników play-offow.

Owa ósemka rywalizację w fazie pucharowej zacznie od Ro12, w ćwierćfinale natomiast dołączą do niej cztery wybrane przez organizatorów zespoły z najwyższym możliwym rozstawieniem. Takie otrzymały m.in. Sprout Michała „snatchiego” Rudzkiego i Pawła „dychy” Dychy czy też forZe. Wartym wspomnienia wydarzeniem jest obecność na liście Cloud9, które dopiero buduje swój nowy skład i wygląda na to, że swój oficjalny debiut w nowym kształcie zaliczy właśnie podczas Nine to Five. Na ten moment nie znamy natomiast nazwy ostatniej zaproszonej formacji – ta ogłoszona zostanie dopiero za jakiś czas.

Lista uczestników prezentuje się następująco:


Faza pucharowa
Cloud9 forZe Sprout TBD

 Swiss Stage
Actina PACT ALTERNATE aTTaX AVEZ Esport Dignitas
Team Heretics Virtus.pro x6tence TBD

Faza grupowa
AGF Esport Copenhagen Flames Galaxy Racer Esports Hard Legion Esports
HellRaisers Illuminar Gaming Izako Boars KOVA Esports
LDLC OL Lilmix Nexus Gaming No Limit Gaming
Project X S-Gaming.pro SJ Gaming Vodafone Giants

Nine to Five 5 odbędzie się między 19 października a 10 listopada i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy dolarów. Ta podzielona zostanie pomiędzy drużyny z pierwszego i drugiego miejsca, które otrzymają odpowiednio 35 tysięcy i 15 tysięcy.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Awans z pierwszego miejsca? Nie tym razem! G2 przegrywa tiebreaker z Suning

Po porażce z Suning chwilę przed rozpoczęciem tiebreakera, morale G2 Esports najprawdopodobniej były niskie. Niemniej, zwycięstwo w dodatkowym meczu b...