Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik jak wielu polskich graczy League of Legends wybrał esportową emigrację. Od maja występował on bowiem we włoskim Racoon, teraz natomiast pozostaje wierny południowej Europie, choć przeniesie się nieco na zachód – konkretnie do Hiszpanii. Midlaner znad Wisły w nadchodzących miesiącach będzie reprezentował barwy G2 Arctic.

Akademia drużyny występującej w League of Legends European Championship buduje nowy skład z myślą o tegorocznym Iberian Cup. To właśnie ten turniej będzie pierwszym sprawdzianem dla Fresskowego i jego kompanów. Wydaje się jednak, że plany wobec Przewoźnika są znacznie bardziej dalekosiężne – Polak we wpisie na Twitterze podzielił się swoją radością z faktu dołączenia do zespołu na nowy sezon. Można wobec tego oczekiwać, że byłego zawodnika m.in. PRIDE czy Diablo Chairs zobaczymy także w pojedynkach LVP Superliga Orange, czyli rozgrywkach, w których G2 Arctic zajęło latem drugą pozycję.

Oczywiście nadrzędnym celem drugiego zespołu G2 już na 2021 będzie ponowna kwalifikacja na European Masters. W trakcie jesiennej edycji formacja reprezentująca Hiszpanię nie przebrnęła jednak przez etap fazy play-in, przegrywając w barażu o awans. Co ciekawe, taki sam los spotkał ówczesną ekipę Fresskowego, która poległa w bezpośredniej konfrontacji z 7more7 Pompa Teamem. Dla polskiego midlanera była to jednak bardzo istotna przygoda, bo po raz pierwszy w swojej karierze zagrał na EUM, co z pewnością wpłynęło pozytywnie na jego markę i ułatwiło poszukiwania nowego pracodawcy.

Tak prezentuje się skład akademii G2 na Iberian Cup:

Óscar "Oscarinin" Muñoz
Mark "Markoon" van Woensel
Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik
David "Supa" Martinez Garcia
Oleksandr "Efias" Yankovich
Tomás "Melzhet" Campelos