STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Było dwanaście, zostało sześć. Koniec fazy grupowej IEM NY w Ameryce Północnej

Dla sześciu z dwunastu drużyn, które w ubiegłym tygodniu stanęły na linii startu północnoamerykańskiego Intel Extreme Masters New York 2020: Online, przygoda dobiegła już końca. Pozostała szóstka dostała się natomiast do ruszającej w najbliższy czwartek fazy pucharowej. I w gruncie rzeczy obyło się bez większych niespodzianek, aczkolwiek nie oznacza to, że nie było ich wcale. […]

Dla sześciu z dwunastu drużyn, które w ubiegłym tygodniu stanęły na linii startu północnoamerykańskiego Intel Extreme Masters New York 2020: Online, przygoda dobiegła już końca. Pozostała szóstka dostała się natomiast do ruszającej w najbliższy czwartek fazy pucharowej.

I w gruncie rzeczy obyło się bez większych niespodzianek, aczkolwiek nie oznacza to, że nie było ich wcale. Taką sprawili np. New England Whalers, którzy ostatniego dnia grupowych zmagań 2:0 pokonali faworytów z FURII Esport i finalnie zajęli w grupie A drugie miejsce z dokładnie takim samym bilansem, jak wspomniani Brazylijczycy oraz liderzy z Evil Geniuses. Z kolei w zbiorze B zaskoczyli, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu, reprezentanci Chaos Esports Clubu. Ich los przesądzony został minionej nocy, gdy 1:2 przegrali z Teamem One. Tym samym to właśnie ekipa z Ameryki Południowej, a nie Chaos, finiszowała na trzeciej, ostatniej premiowanej awansem do play-offów lokacie.

Końcowy układ tabel obu grup prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Evil Geniuses 5 4 1 1. 100 Thieves 5 4 1
2. New England Whalers 5 4 1 2. Team Liquid 5 4 1
3. FURIA Esports 5 4 1 3. Team One 5 3 2
4. Triumph 5 2 3 4. Chaos Esports Club 5 3 2
5. Rebirth Esports 5 1 4 5. Mythic 5 1 4
6. ImPerium Esports 5 0 5 6. RBG Esports 5 0 5

Teraz przed zawodnikami dzień przerwy, ale już w czwartek najlepsza szóstka powróci do gry. Najpierw swoje mecze ćwierćfinałowe rozegrają ekipy z pozycji 2. oraz 3. i dopiero potem, już w półfinale, ponownie zaprezentują się nam Evil Geniuses i 100 Thieves, które wygrały swoje grupy. Wszystko zakończy natomiast zaplanowany na 18 października wielki finał, którego zwycięzca zgarnie nie tylko 25 tysięcy dolarów, ale i 2,5 tysiąca rankingowych punktów RMR.

Harmonogram fazy pucharowej wygląda następująco:

15 października
21:00 Team Liquid vs FURIA Esports BO3
16 października
00:30 New England Whalers vs Team One BO3
21:00 Evil Geniuses vs FURIA/Liquid BO3
17 października
00:30 mecz o 5. miejsce BO3
21:00 100 Thieves vs NE Whalers/One BO3
18 października
21:00 mecz o 3. miejsce BO3
21:00 wielki finał BO5

Przypomnijmy, że Intel Extreme Masters New York 2020: Online to trzeci przygotowany z myślą o Ameryce Północnej turniej RMR. W jego ramach drużyny zdobywać będą rankingowe punkty, które na koniec przesądzą o tym, kto wystąpi na następnym Majorze CS:GO.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rekkles: Skupiamy się na zrobieniu z Selfmade'a naszej supergwiazdy

Fnatic zakwalifikowało się do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata w League of Legends, zajmując drugie miejsce w grupie C. Chociaż, nie zabrzmi to niereal...