STS
fot. Wisła All iN!/Jeremi Śpiewak

ESL MP: Potknięcie lidera z Krakowa, podział oczek na dole tabeli

Po niezwykle ciekawej inauguracji 7. kolejki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 z dużymi oczekiwaniami podchodziliśmy do kolejnych gier zaplanowanych na ten tydzień. Te jednak były już znacznie bardziej jednostronne (przynajmniej w 3 na 4 przypadkach), choć pewne wyniki mogły zdecydowanie zaskoczyć.

O największą niespodziankę pokusił się Team Gaminate. Ósma drużyna ligowej tabeli podejmowała dziś lidera rozgrywek, Wisłę All in! Games Kraków. Przodująca nie tylko w ESL MP, ale również w rankingu polskich drużyn CS:GO prowadzonym przez nasz portal Biała Gwiazda oczywiście uchodziła za zdecydowanego faworyta. Początek batalii na Nuke’u był zresztą całkiem obiecujący dla krakowskiego składu, jednak Patryk „ponczek” Wites i kompani bardzo szybko spuścili z tonu. Na tyle, że rywal zdecydowanie przejął inicjatywę, a po przejściu do roli CT z dużą łatwością kontrolował serwerowe wydarzenia, sięgając po wyraźne zwycięstwo 16:8. Podrażniona takim przebiegiem pierwszego pojedynku Wisła pokazała sportową złość i na zamykającym ten dwumecz Trainie wszystko praktycznie wszystko potoczyło się już zgodnie z planem. Reprezentanci klubu sportowego nie zatracili koncentracji i wygrali drugą mapę wynikiem 16:9.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Powiedzieć, że AVEZ Esport nie błyszczy w bieżącym sezonie krajowego czempionatu, to jakby nic nie powiedzieć. Ośmiornice na razie w niczym nie przypominają ekipy, która z marszu stała się rewelacją wiosennych rozgrywek. Dziś mieliśmy tego kolejny dowód, gdy formacja trenująca pod okiem Jędrzeja „bogdana” Rokity (który tymczasowo pełni także funkcję stand-ina) poległa w pierwszym starciu z czerwoną latarnią ligi, PLMIX. Drużyna, która przed dzisiejszymi zmaganiami miała na swoim koncie ledwo jedną wygraną, nie pozostawiła konkurentom wiele pola do popisu. Mecz na Mirage’u zakończył się bowiem już po 21 rundach i to właśnie na korzyść piątki pozostającej bez organizacji. Co więcej, bardzo wiele wskazywało, że miksowemu składu uda się zgarnąć pełną pulę tego wieczoru, gdy ten prowadził różnicą kilku oczek także na Nuke’u. AVEZ wzięło się jednak w garść i potrafiło odwrócić losy spotkania, triumfując 16:14.

Dotychczasowe wyniki dzisiejszych spotkań w ESL Mistrzostwach Polski:

19 października
20:30 AVEZ Esport 5:16 PLMIX Mirage
20:30 Wisła All in! 8:16 Team Gaminate Nuke
21:30 PLMIX 14:16 AVEZ Esport Nuke
21:30 Team Gaminate 9:16 Wisła All in! Train

Kolejne mecze w ramach ESL MP już jutro od 18:30. Pracowity dzień czeka Pompa Team, który rozegra aż sześć map jednego wieczoru.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

118 na 120 możliwych rund – jak zaczynać nowy tydzień ESL MP, to tylko tak!

Faza ligowa ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 weszła w decydującą fazę. Dość powiedzieć, że na poniedziałkowy wieczór zaplanowano aż 8 starć w formaci...