fot. ESL/Adam Łakomy

ESL MP: Illuminar zwycięża PGE Turów Zgorzelec, podział punktów w starciu Pompy z PLMIXEM

Pierwsze wtorkowe spotkania ESL Mistrzostw Polski skupione były wokół dolnej części tabeli, z wyjątkiem Illuminar Gaming, które dwukrotnie bez problemu pokonało PGE Turów Zgorzelec. W równoległej rywalizacji Pompa Team podzielił się punktami z PLMIXEM – obie drużyny wygrały po jednym starciu w dwumeczu.

Porównując doświadczenie graczy Illuminar i PGE Turów Zgorzelec nie można było nie traktować ekipy Janusza „snaxa” Pogorzelskiego jako murowanego faworyta do zgarnięcia dwóch zwycięstw. Już na Trainie szybko iHG pokazało, że jest w niezłej formie i potrafi rywalizować z mniej ogranym rywalem. Drużyna rozpoczęła po stronie broniącej i z ogromną łatwością zdominowała swojego przeciwnika, który miał problem, by przedostać się na bombsite. PGE swoje pierwsze oczko zdobyło dopiero w ósmej rundzie i to dodało nieco otuchy w poczynania Karola „Enzo” Lasoty i kolegów, którzy zaczęli poprawiać swój wynik, choć pierwszą połowę i tak przegrali 3:12. Kilka minut później było po sprawie, ponieważ Illuminar wygrało 16:6.

Równie imponująco w wykonaniu iHG wyglądał Dust2. Snax i spółka ponownie rozpoczęli po stronie broniącej i stworzyli sobie ogromną przewagę, którą udało się utrzymać do końca pierwszej połowy, chociaż PGE Turów Zgorzelec poprawiło wynik z poprzedniej mapy o dwie rundy. Apetyt na niespodziankę u młodej drużyny wzrósł, gdy ekipa Lasoty wygrała starcie na pistolety, a później wykorzystała przewagę finansową. Gdy jednak bardziej doświadczona formacja zakupiła pełne wyposażenie, wszystko wróciło do normy i Illuminar Gaming wygrało 16:10.


Aktualne informacje o ESL Mistrzostwach Polski znajdziesz w naszej relacji:


Starcie dwóch outsiderów ESL Mistrzostw Polski dużo lepiej zaczęło się dla Pompa Teamu. Na Mirage’u podopieczni Macieja „Szemraja” Szemrona zdominowali przeciwnika od pierwszych rund po stronie terrorystów. Szybkie i zdecydowane ataki pozwoliły drużynie doprowadzić aż do wyniku 11:4, ale krótka przerwa i rozmowa pozytywnie podziałały na morale PLMIXU, który tuż po zamianie stron zaczął wygrywać i niwelować straty. Dzięki temu mecz zrobił się wyrównany i gracze, którzy do tej pory liderowali, nie mogli być pewni łatwego zwycięstwa. Ostatecznie ekipę Piotra „morelza” Taterki stać było tylko na dziesięć oczek.

Szansę na odgryzienie się rywalowi PLMIX otrzymał na Nuke’u i początkowo można było spodziewać się, że próba ta zakończy się sukcesem. Miksowy zespół wysunął się na kilkupunktowe prowadzenie i pewnie zmierzał do wygrania pierwszej połowy. Pompa Team był w stanie łapać tylko pojedyncze rundy, dlatego ostatecznie przed zmianą stron rezultat był na korzyść jego rywala, który prowadził 10:5. Gdy drużyna morelza okazała się lepsza w rundzie pistoletowej, było niemal pewne, że w dwumeczu zobaczymy remis. Tak się stało, ponieważ Nuke zakończył się triumfem PLMIXU nad Pompa Teamem wynikiem 16:9.

Dotychczasowe wtorkowe wyniki ESL Mistrzostw Polski prezentują się następująco:

20 października
18:30 PLMIX 10:16 Pompa Team Mirage
18:30 Illuminar Gaming 16:6 PGE Turów Zgorzelec Train
19:30 Pompa Team 9:16 PLMIX Nuke
19:30 PGE Turów Zgorzelec 10:16 Illuminar Gaming Dust2

To nie koniec emocji na dziś, ponieważ w grze mamy jeszcze Actina PACT oraz Pompa Team. Mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HyperX – Cloud II w nowej, bezprzewodowej odsłonie

HyperX , dział gamingowy firmy Kingston Technology Company Inc., poinformował o wprowadzeniu na rynek bezprzewodowego gamingowego zestawu słuchawkoweg...