fot. ESL/Bart Oerbekke

Juggernaut znowu w komplecie – jks dołącza do Complexity

Po miesiącu Complexity Gaming może ponownie pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem CS:GO. Pod skrzydła północnoamerykańskiej organizacji zgodnie z pojawiającymi się już od jakiegoś czasu plotkami trafił bowiem Justin „jks” Savage z 100 Thieves.

Przybyłem do Complexity, by zastąpić oBo, co będzie trudnym zadaniem, ale mam nadzieję, że jak tylko przyjadę do Europy i zacznę grać z chłopakami, to cały ten proces przebiegnie płynnie – przyznał Australijczyk. – Z powodu COVID-u i innych związanych z tym spraw scena w NA znajduje się teraz w trudnym położeniu, co sprawia, że naprawdę trudno było grać przeciwko najlepszym drużynom na świecie, bo w Ameryce Północnej nie ma ich zbyt wiele. 100 Thieves starało się wspierać nas tak, jak tylko mogło, ale w obecnych czasach nie było to opłacalne. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że organizacja rezygnuje z zespołu, potwierdziłem, że jestem dostępny do transferu. A Jason po prostu się do mnie odezwał, przyznał, że jest niesamowicie zainteresowany i chce mnie zakontraktować. Właściwie wszystko potoczyło się bardzo szybko. Jestem pewny, że gdy tylko zaczniemy pracować i robić rzeczy, które powinniśmy robić, to staniemy się naprawdę dobrym zespołem i oczywiście zdobędziemy trofea, co jest moim głównym celem – dodał.

O 24-latku głośniej zrobiło się już w 2014 roku, gdy wraz z Vox Eminor wystąpił na ESL One Cologne 2014. Rok później on i jego ówcześni koledzy przenieśli się do Renegades, gdzie Savage spędził kolejne cztery lata, docierając w tym czasie do półfinału StarLadder Berlin Major 2019. Minionej zimy jego skład przeniósł się do 100 Thieves. W barwach tej formacji ekipa jks-a sięgnęła po wicemistrzostwo Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2019, ESL Pro League Season 12 oraz Intel Extreme Masters New York 2020. Niemniej niedawno organizacja podjęła decyzję o zakończeniu wsparcia dla sekcji CS:GO jednocześnie zapewniając, iż pomoże swoim graczom w znalezieniu nowych domów. Już kilka dni temu Joakim „jkaem” Myrbostad trafił do Apeks, dziś natomiast przynależność klubową zmienił właśnie Savage. Jego oficjalny debiut w barwach Complexity nastąpi podczas ruszającego w najbliższy poniedziałek BLAST Premier Fall Series 2020.

W tej sytuacji skład Complexity Gaming prezentuje się następująco:

  • Benjamin „blameF” Bremer
  • William „RUSH” Wierzba
  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Justin „jks” Savage
  • Jamie „keita” Hall – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wszystko jest już jasne. leo_drk, LUCAS1 i vsm zmiennikami w MIBR

MIBR wygrał wyścig z czasem. Organizacja potwierdziła, że Leonardo „leo_drunky leo_drk” Oliveira, Lucas „LUCAS1” Teles oraz zbanowany przez Valve Vini...