STS
Uzi, Royal Never Give Up (RNG), Worlds 2018
fot. Riot Games

„Stan mojego zdrowia się poprawia”. Uzi powróci do profesjonalnej gry?

Każdy widz League of Legends powinien kojarzyć legendę profesjonalnej sceny, jaką jest Jian „Uzi” Zihao. Chińczyk przez niemalże całą karierę reprezentował barwy Royal Never Give Up, z którym nieraz wystąpił na międzynarodowych turniejach. Jego indywidualne jak i drużynowe sukcesy sprawiały, że przez wielu był uważany za najlepszego strzelca swoich czasów. Uzi był jednak zmuszony zawiesić […]

Każdy widz League of Legends powinien kojarzyć legendę profesjonalnej sceny, jaką jest Jian „Uzi” Zihao. Chińczyk przez niemalże całą karierę reprezentował barwy Royal Never Give Up, z którym nieraz wystąpił na międzynarodowych turniejach. Jego indywidualne jak i drużynowe sukcesy sprawiały, że przez wielu był uważany za najlepszego strzelca swoich czasów.

Uzi był jednak zmuszony zawiesić myszkę w maju tego roku, ze względu na liczne problemy zdrowotne, z którymi zmagał się od dłuższego czasu. Gracz nie określił wówczas, jak długo potrwa jego emerytura, bądź też czy w ogóle kiedykolwiek wróci do profesjonalnej rywalizacji. Po jego ostatnim streamie możemy jednak wnioskować, że Zihao nie skreśla takiego scenariusza.

Będę szczery, jest w tym temacie wiele niepewności. Po pierwsze, zależy to od mojego zdrowia i regeneracji, ale stan mojego zdrowia się poprawia. (…) Nie zależy to tylko od tego, jest też wiele innych kwestii. Zależy to także od tego, czy wciąż jestem tak dobry mechanicznie – powiedział Uzi. Niemniej podczas tej samej transmisji zaznaczył, że pokłada on sporo godzin codziennie w treningi, co może sugerować, że regularnie pracuje on nad swoją sprawnością. – Gram co najmniej 20 dni w miesiącu i to po 8-9 gier rankingowych dziennie. To tyle samo, co profesjonaliści.

Trudno wyszukiwać dalszych konkretów we wspomnianej transmisji Chińczyka. Niemniej, jego słowa na pewno zasieją nutkę optymizmu w sercach jego fanów. Niezliczona ilość widzów z całego świata z pewnością ucieszyłaby się na powrót 23-latka do profesjonalnej gry.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PUBG

PUBG pojawi się na konsolach nowej generacji. I to już w dniu ich premier!

PlayerUnknown's Battlegrounds na rynku obecne jest już od ponad trzech lat, ale mimo to nadal cieszy się sporą popularnością. Nic więc dziwnego, że wi...