Ostatnie miejsce w letnim splitcie League of Legends European Championship dla zawodników Origen musiało wiązać się z obawą o utrzymanie miejsca w drużynie. Nic dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej informacji o potencjalnych ruchach transferowych w europejskiej ekipie.  Wśród wymienianych przez media potencjalnych nowych nabytków drużyny pojawia się także nazwisko Nikolaya "Zanzaraha" Akatova, leśnika, który minione miesiace spędził w AGO ROGUE.

Origen pomimo sporych oczekiwań włodarzy totalnie zawiodło w letnich rozgrywkach. Zespół Erlenda "Nukeducka" Våtevika zaczął kiepsko i niedziwne było, że jeszcze w trakcie rozgrywek zdecydował się na zmiany i zakontraktowanie Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego. Efekt nowego supporta zadziałał tylko na kilka spotkań, a po nich drużyna znowu notowała porażki i zakopała się w dolnej części tabeli LEC do samego końca. Bilans Nukeducka i spółki to sześć zwycięstw oraz aż dwanaście porażek. Po zakończeniu sezonu Origen przebrandowało się w Astralis i to już mogło sygnalizować rozpoczęcie świeżego rozdziału.

Według dziennikarza Pablo Suáreza z Esportmaniacos Astralis zamierza pozostawić w zespole swojego norweskiego midlanera i otoczyć go nowymi twarzami z niezłą historią na tegorocznym European Masters 2020. Odświeżoną dolną alejkę ma tworzyć para Jesper "Jeskla" Strömberg i Hampus "promisq" Abrahamsson, czyli dotychczasowi reprezentanci mousesports, którzy na turnieju od Riot Games dobrnęli do półfinału, gdzie musieli uznać wyższość AGO ROGUE. Nowym leśnikiem dywizji duńskiej organizacji ma za to zostać wspominany już Zanzarah, dobrze znany polskim kibicom z występów właśnie dla AGO ROGUE. Dla młodego Rosjanina pojawia się zatem okazja, by powrócić pod skrzydła prestiżowej organizacji, w której występował w 2019 roku.

Pod znakiem zapytania pozostaje przyszłość toplanera ówczesnego Origen – Barneya "Alphariego" Morrisa.

Jeżeli plotki Suáreza zostaną potwierdzone, to skład Astralis będzie prezentował się następująco:

Barney "Alphari" Morris
Nikolay "Zanzarah" Akatov
Erlend "Nukeduck" Våtevik
Jesper "Jeskla" Strömberg
Hampus "promisq" Abrahamsson