STS
fot. ESL/Adam Łakomy

snatchie i dycha muszą obejść się smakiem. North ostatnim uczestnikiem europejskiego IEM Beijing-Haidian

Mateusz „mantuu” Wilczewski będzie jedynym Polakiem, który zagra na Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020. Ostatnia rodzima nadzieja w postaci Pawła „dychy” Dychy oraz Michała „snatchiego” Rudzkiego poległa w meczu z North w ramach finałów drabinki przegranych.

Sprout 0:2 North
Train 13:16 Dust2 4:16 Vertigo

Kluczowe starcie eliminacji rozpoczęło się od Traina, które było wyborem North, ale to nie gracze ze Skandynawii prezentowali się lepiej na początku. Sprout w roli antyterrorystów radziło sobie bardzo dobrze i szybko wysunęło się na kilkupunktowe prowadzenie. W pewnym momencie drużyna z Polakami w składzie prowadziła 6:1, ale tak korzystnego rezultatu nie udało się utrzymać do końca pierwszej połowy, ponieważ Mathias „MSL” Lauridsen i spółka wywalczyli sześć rund. Sytuacja North poprawiła się po zmianie stron, ponieważ ekipa ta wygrała rundę pistoletową i nieźle radziła sobie z karabinami w dłoniach. Po kilku minutach czwórce Duńczyków i Szwedowi udało się wysunąć na znaczące prowadzenie i pomimo zrywu Sprout w końcówce, co pozwoliło postawić kropkę nad i.

Dobre nastroje po zwycięstwie w obozie North najwyraźniej przełożyły się na skuteczne strzały na drugiej mapie. Na Duście2 ekipa Lauridsena od pierwszych sekund włączyła szósty bieg i w konsekwencji kibice byli świadkami prawdziwego pogromu. Po stronie atakującej Sprout było w stanie wywalczyć ledwie dwa oczka, co niezbyt dobrze wróżyło na drugą część Dusta2. Ta nie trwała długo, ponieważ North bez problemu doprowadziło do zwycięstwa 16:4.

Wobec tego lista uczestników imprezy prezentuje się następująco:

Astralis BIG Complexity Gaming ENCE
FaZe Clan Fnatic G2 Esports Heroic
MAD Lions mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
North OG Team Spirit Team Vitality

Start fazy głównej europejskiej odsłony Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 zaplanowano na 6 listopada, a cała impreza potrwa do 22 listopada. Łącznie szesnaście ekip rywalizować będzie o pulę nagród wynoszącą 150 tysięcy dolarów, a także o miejsce na finałach grudniowego IEM Global Challenge.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znana postać ze środowiska SC2 może objąć stery dywizji LoL-a w T1

Niedawno zakończony sezon zmagań na płaszczyźnie League of Legends okazał się dla T1 prawdziwą drogą przez męki, zakończoną wielkim rozczarowaniem, ja...