Otwarte eliminacje to to, co tygrysy lubią najbardziej. Ogromna liczba spotkań i śledzenie informacji, czy któraś z rodzimych ekip CS:GO jakimś cudem przetrwała morderczy maraton meczów best of one – to jest to! Informujemy więc, że znowu czeka nas to samo, bo we wtorek rusza otwarty turniej kwalifikacyjny do europejskiego DreamHack Masters Winter 2020.

Tym razem prawdopodobnie z większą uwagą będziemy przyglądać się poczynaniom rodzimych miksów, bo będzie komu się przyglądać. Na linii startu stanie powołany niedawno do życia Farming Simulator, który tym razem poza Oskarem "oskarishem" Stenborowskim, Danielem "STOMPEM" Płomińskim i Michałem "mono" Gabszewiczem współtworzyć będą Piotr "morelz" Taterka i Mateusz "n0tice" Wolniak. Sporo uznanych nazwisk znajdziemy także w ekipie o wiele mówiącej nazwie Poland. To właśnie pod tą banderą swoje siły połączyli Paweł "innocent" Mocek, Paweł "byali" Bieliński, Karol "rallen" Rodowicz, Miłosz "mhL" Knasiak oraz Patryk "Sidney" Korab. Warto będzie także zainteresować się zespołem bambarylapeek, w którym wystąpią m.in. Maciej "Luz" Bugaj i powracający po krótkiej przygodzie ze sceną VALORANTA Dominik "frz" Baran.

Jeżeli zaś chodzi o pełnoprawne drużyny, to wśród nich nie zabraknie przedstawicieli szeroko rozumianej krajowej czołówki. Na liście uczestników eliminacji znalazły się wszak m.in. x-kom AGO, Illuminar Gaming, Izako Boars czy też HONORIS. Do gry przystąpi także AVEZ Esport, które w roli zmiennika wspierać będzie Kacper "Riczi Maszynka" Benc. Jest to o tyle ciekawe, że w akcji zobaczymy także Team Gaminate, z którym 23-latek jest nominalnie związany – w tej sytuacji jednak jego miejsce przejmie Konrad "koyot" Hadała. Po raz kolejny swoich sił spróbuje Liquid Biceps, ekipa Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego, która niedawno brała już udział w kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020, ale wówczas odpadła po zaledwie jednym meczu. Na koniec należy także wspomnieć o przedstawicielkach kobiecej sceny w postaci Arcane Wave.

Powyższa lista nie jest jednak ostateczna, bo nadal mogą dopisywać się do niej kolejne zespoły – wystarczy zarejestrować się pod tym adresem. Można to zrobić do 17:55, bo pięć minut później ruszają same zawody, które potrwają do 4 listopada. Ostatecznie awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego DreamHack Masters Winter 2020 wywalczą sobie cztery najlepsze drużyny.