Najlepsze ekipy CS:GO z Europy po raz kolejny staną naprzeciwko siebie w walce o prestiżowe trofeum. Już dziś rusza Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020, w którym o główną nagrodę w wysokości 60 tysięcy dolarów powalczy cała starokontynentalna czołówka.

W najbliższych dniach rywalizować między sobą będą formacje z grupy A, z których tylko cztery osiągną upragniony awans do play-offów. Faworytami do tego są m.in. reprezentanci Teamu Vitality, którzy swoją przygodę z IEM-em zaczną od spotkania z Teamem Spirit. Ciekawe, czy i tym razem francuska drużyna, niczym podczas niedawnego BLAST Premier, zdecyduje się na wymianę graczy pomiędzy mapami, by dać szansę na zaprezentowanie się nowo pozyskanemu Nabilowi "Niverze" Benrlitomowi? Kilka godzin później szansy na udany start poszuka również FaZe Clan, który ponownie w roli zmiennika wspierać będzie Olof "olofmeister" Kajbjer. Naprzeciwko podopiecznych amerykańskiej organizacji stanie natomiast OG Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, dla którego ruszający dziś turniej będzie okazją, by jeszcze poprawić swoją pozycję w światowym rankingu, w którym Polak i jego koledzy zajmują obecnie 7. miejsce.


Aktualne informacje o europejskiej dywizji IEM Beijing-Haidian 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Dzień później rękawicę podejmie także Natus Vincere. Ekipa Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva w tym roku rzadko kiedy wypada poza czołową czwórkę kolejny turniejów, ale ostatni raz mistrzowski tytuł mogła świętować jeszcze w czerwcu. Gracze z Europy Wschodniej zapewne chcieliby w końcu ponownie poczuć smak triumfu, dobrze się więc składa, że pierwszą przeszkodą na ich drodze będą MAD Lions. Duńczycy dopiero co dokonali dwóch roszad w swoim składzie, przez co nie prezentują się jeszcze najlepiej. Do jednej roszady doszło natomiast w szeregach Complexity Gaming, które korzystając z problemów 100 Thieves przejęło Justina "jks-a" Savage'a. Debiut Australijczyka podczas BLAST Premier nie wypadł co prawda okazale, ale teraz nadejdzie okazja, by się poprawić – zwłaszcza że najbliższy rywal coL, Fnatic, bynajmniej ostatnimi czasy nie zachwyca.

Harmonogram grupy A prezentuje się następująco:

6 listopada
15:00 Team Vitality vs Team Spirit BO3
18:30 FaZe Clan vs OG BO3
7 listopada
15:00 MAD Lions vs Natus Vincere BO3
18:30 Complexity Gaming vs Fnatic BO3
8 listopada
15:00 2. runda drabinki wygranych grupy A BO3
18:30 2. runda drabinki wygranych grupy A BO3
10 listopada
15:00 1. runda drabinki przegranych grupy A BO3
18:30 1. runda drabinki przegranych grupy A BO3
11 listopada
15:00 2. runda drabinki przegranych grupy A BO3
18:30 2. runda drabinki przegranych grupy A BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Rozgrywki europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 ruszą 6 listopada i potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 60 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji.