STS
fot. Riot Games/Shannon Cottrell

Guilhoto opuszcza Europę. Portugalczyk został trenerem Immortals

Pod koniec czerwca Immortals zdecydowali się podziękować za współpracę swojemu dotychczasowemu trenerowi, Thomasowi „Zaboutine” Si-Hassenowi, i dotąd trwały poszukiwania jego następcy. Dziś włodarze Nieśmiertelnych ogłosili przypływ posiłków z Europy, a dokładniej zakontraktowanie André „Guilhoto” Pereiry.

26-latek stosunkowo późno rozpoczął swoją pracę trenerską, bo dopiero w 2016 roku pod banderą For The Win. W styczniu 2017 roku Portugalczyk zawędrował do Giants Gaming, ale po kilku miesiącach został wypatrzony przez FC Schalke 04 i rozpoczęła się jego przygoda z ówczesnym LCS, a obecnie LEC. W barwach niemieckiej organizacji udało mu się nawet wziąć udział w regionalnych finałach w 2018 roku, ale tam jego podopieczni nie zatrzymali rozpędzonego G2 Esports. Dobre wyniki Pereiry z drużyną Oskara „Vandera” Bogdana przełożyły się na transfer do Origen, gdzie Guilhoto spędził najwięcej czasu. Pod jego skrzydłami zespół zakończył wiosenną odsłonę LEC 2019 na drugim miejscu oraz wygrał Rift Rivals, natomiast w kolejnych splitach jego forma falowała. W letniej części sezonu 2020 Origen zajęło ostatnie miejsce z bilansem sześciu zwycięstw i dwunastu porażek.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Teraz Guilhoto stanie przed nowym wyzwaniem w nowym dla siebie regionie. W sierpniu Immortals ogłosili rozstanie z aż czterema zakontraktowanymi zawodnikami, a wiatr zmian nie ominął także sztabu trenerskiego. W ostatnich miesiącach swoją pracę stracili wspominany główny szkoleniowiec Zaboutine, a także jego pomocnik Adrien „GotoOne” Picard. Kolejny sezon LCS będzie dla ekipy Apollo „Apollo” Price’a sporym wyzwaniem. Z całą pewnością drużyna będzie chciała zmazać plamę po letnim splicie, w którym Immortals, podobnie jak Origen, zamykało ligową tabelę. Czy tak oczekiwanym lekiem dla Nieśmiertlenych będzie Guilhoto? Przekonamy się w przyszłym roku.

Aktualny skład Immortals:

Kieran „Allorim” Logue
Jake  „Xmithie” Puchero
David „Insanity” Challe
Apollo „Apollo” Price
Nickolas „Hakuho” Surgent
André „Guilhoto” Pereira
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dzięki Razer Viper Ultimate Cyberpunk 2077 Edition schwytasz dzień w Night City

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy ogłosiła, że we współpracy z CD PROJEKT RED, wypuściła na ulice miasta mysz Viper Ultim...