STS
Virtus.pro
fot. DreamHack/Alex Maxwell

Envy przegrywa na inaugurację drugiego sezonu Flashpointa

Za Teamem Envy pierwszy od wielu miesięcy oficjalny mecz. Dodajmy, że mecz przegrany, bo ekipa Michała „MICHA” Müllera i Jakuba „kubena” Gurczyńskiego po trzymapowym pojedynku musiała uznać wyższość forZe i tym samym spadła do dolnej drabinki grupy B Flashpoint Season 2.

Team Envy 1:2 forZe
Dust2 16:2 Mirage 10:16 Nuke 11:16

Wtorkowe spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia w wykonaniu MICHA, który podczas pierwszej pistoletówki na Duście2 zgarnął aż trzy eliminacje. Była to zresztą zapowiedź tego, czego świadkami byliśmy w kolejnych minutach. Nadal bowiem to Envy dominowało nad Rosjanami, w czym spora zasługa Polaka. Dość powiedzieć, że odpowiedź ze strony forZe przyszła dopiero w siódmej rundzie, gdy podopieczni kubena prowadzili już 6:0. Niemniej była to odpowiedź incydentalna, bo międzynarodowy skład szybko powrócił na właściwe tory i pozostał na nich aż do przerwy, na którą schodził z okazałym wynikiem 13:2. Wystarczyło więc postawić tylko kropkę nad i, co też zespół Polaków skrzętnie zrobił, zamykając całą potyczkę wynikiem 16:2. Sam MICHU natomiast mógł się pochwalić 20 eliminacjami, co było najlepszym wynikiem w zespole.


Aktualne informacje o Flashpoint Season 2 znajdziesz w naszej relacji:


Tak łatwo nie było już na Mirage’u, bowiem forZe na wybranej przez siebie mapie było w stanie wreszcie stawić opór. Motorem napędowym tej cudownej przemiany był bez wątpienia Bogdan „xsepower” Chernikov, który momentami w pojedynkę odbierał oponentom nadzieję na udaną obronę BS-a. Doszło nawet do tego, że w pewnym momencie Rosjanie prowadzili aż 8:3 i dopiero udana końcówka pierwszej połowy pozwoliła Envy zmniejszyć swoją stratę do trzech oczek. Ta tuż po przerwie spadła jeszcze bardziej i wynosiła już tylko punkt, ale co z tego, skoro skład z Europy Wschodniej szybko odzyskał panowanie nad meczem? Nie do zatrzymania był wspomniany już xsepower, który ostatecznie zgarnął aż 34 eliminacje i w ogromnym stopniu przyczynił się do tego, że jego zespół zatriumfował 16:10, wyrównując tym samym stan potyczki.

O losach zwycięstwa przesądzić miał więc Nuke, ten jednak zdecydowanie nie przebiegał po myśli MICHA i spółki. Podopieczni kubena od pierwszych minut mieli problem z powstrzymaniem rywali, ci więc skrzętnie z tego korzystali. Jeśli chodzi o punkty, to oba składy szły ze sobą łeb w łeb, ale fakt ten przemawiał wyraźnie na korzyść graczy forZe, którzy grali przecież po teoretycznie trudniejszej stronie. Ba, to właśnie oni na przerwę schodzili z korzystnym dla siebie wynikiem 8:7. Wynikiem, z którego Envy już nie wróciło, chociaż nie żeby nie próbowało. Niemniej największym osiągnięciem międzynarodowej formacji był ace ze scouta ustrzelony przez Nikolę „LEGIJĘ” Ninica, który niczego na dobrą sprawę nie zmienił. To nadal Rosjanie przeważali na serwerze i chociaż na moment pozwolili się przeciwnej piątce nieco zbliżyć, to prowadzenia już nie oddali. Zamiast tego zręcznie zamknęli całe spotkanie, doprowadzając do rezultatu 16:11.

Już za chwilę kolejne spotkanie, w którym BIG podejmie MIBR. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale GametoonPolska na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 2 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Co aktualizacja 1.12 naprawi w VALORANCIE?

Dwa tygodnie po premierze aktualizacji 1.11 Riot Games prezentuje nam patch do VALORANTA oznaczony numerem 1.12. Ten nie przynosi żadnych rewolucyjnyc...