Za nami pierwsze otwarte eliminacje do europejskiego First Strike. Tym samym szesnaście składów uzyskało dziś awans do pierwszych play-inów turnieju kwalifikacyjnego – i, co znaczące, w owych składach znajdziemy trzech naszych rodaków.

Większym zaskoczeniem nie jest sukces G2 Esports, które uważane jest za faworyta całej imprezy. I jak na faworyta przystało, Patryk "patitek" Fabrowski i spółka nie mieli żadnych problemów z dostaniem się dalej i w żadnym z trzech rozegranych przez siebie spotkań nie stracili więcej niż 9 rund. We wtorek nie namęczył się także Mikołaj "Mickebwoy" Chojnacki. Co prawda jego MJAOMODE wczoraj ograło podopiecznych organizacji Davida Beckhama, Guild Esports, po dogrywce, ale dziś gładko przeszło przez kolejne dwa pojedynki. Do samego końca ważyły się natomiast losy ekipy nolpenki, której członkiem jest Aleksander "zeek" Zygmunt. A wszystko przez Czechów z Enterprise Esports, którzy poddali się drużynie Polaka dopiero przy wyniku 13:15.

Awans uzyskały następujące formacje: 

eXiLe eSports FunPlus Phoenix G2 Esports Team Heretics
ISOL-BULIL Team Liquid MJAOMODE Ninjas in Pyjamas
nolpenki Opportunists Prodigy Purple Cobras
Team Queso SUMN FC Vodafone Giants Wave Esports

To jednak dopiero połowa uczestników pierwszych play-inów. Drugą połowę wyłoni kolejny otwarty turniej eliminacyjny, który rozpocznie się już jutro – wszyscy zainteresowani mogą zapisywać się pod tym adresem.