STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Nieudany dzień polskich drużyn CS:GO na europejskiej scenie

Święto Niepodległości to bez wątpienia podniosły czas dla każdego obywatela Polski. Niemniej nie wszyscy tego dnia mogą pozwolić sobie na celebrację. Dla przykładu dziś sporo napracować musiały się krajowe formacje w internetowych rozgrywkach Counter-Strike’a. Niestety środowe potyczki naszych reprezentantów trudno uznać za udane. Miks Oskara „oskarisha” Stenborowskiego ukrywający się pod nazwą Farming Simulator odbył dziś […]

Święto Niepodległości to bez wątpienia podniosły czas dla każdego obywatela Polski. Niemniej nie wszyscy tego dnia mogą pozwolić sobie na celebrację. Dla przykładu dziś sporo napracować musiały się krajowe formacje w internetowych rozgrywkach Counter-Strike’a. Niestety środowe potyczki naszych reprezentantów trudno uznać za udane.

Miks Oskara „oskarisha” Stenborowskiego ukrywający się pod nazwą Farming Simulator odbył dziś prawdziwy maraton spotkań. Zaczął się on już z samego rana od pojedynku z SJ Gaming, który z pewnością mógł zastąpić filiżankę mocnej kawy. Starcie z ekipą z północy kontynentu dostarczyło bowiem masę emocji – dość powiedzieć, że na każdej z map oglądaliśmy co najmniej 30 rund. Z całego tego zamieszania obronną ręką wyszedł skład, który oprócz wspomnianego oskarisha tworzą jeszcze Daniel „STOMP” Płomiński, Michał „mono” Gabszewicz, Piotr „morelz” Taterka i Olaf „Olfii” Tyszkiewicz. Piątka graczy znad Wisły po wyszarpaniu wygranej z Finami przystąpiła do meczu o awans do głównej fazy Nine to Five 6. Przeszkodą nie do przejścia okazało się jednak Copenhagen Flames, więc nasi rodacy musieli zagrać tego dnia jeszcze jedną grę i to ponownie z SJ. W decydującym starciu po polskiej stronie wyszły jednak trudy całodniowej rywalizacji i doświadczeni gracze z naszego kraju ponieśli tym razem dotkliwą porażkę, żegnając się z turniejem.

O wiele mniej pracy mieli tego wieczoru przedstawiciele x-kom AGO. Ci stawili czoła Nexus Gaming w ramach OGA Counter PIT Season 8 w półfinale drabinki wygranych imprezy, w której do podziału jest 15 tysięcy dolarów. Jastrzębie nie dysponują jednak ostatnio najlepszą formą, czego dowodem było odpadnięcie z play-offów ESL Mistrzostw Polski. Dziś ekipa Dominika „GruBego” Świderskiego również zmagała się ze sporymi problemami, które były aż nadto widoczne na serwerze. Rywal dość wyraźnie odniósł triumf na Vertigo, a później jeszcze w lepszym stylu odprawił Polaków z kwitkiem na Duście2. Od teraz AGO straciło już margines błędu i każda kolejna porażka będzie oznaczać koniec marzeń o końcowym zwycięstwie w zawodach.

11 listopada
09:00 Farming Simulator 2:1 SJ Gaming Overpass 14:16
Train 19:15
Mirage 19:16
13:00 Farming Simulator 1:2 Copenhagen Flames Nuke 8:16
Mirage 16:12
Vertigo 13:16
16:30 Farming Simulator 0:2 SJ Gaming Mirage 4:16
Overpass 12:16
18:00 x-kom AGO 0:2 Nexus Gaming Vertigo 9:16
Dust2 5:16
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OpTic nie jest już częścią Immortals. Organizacja wraca w ręce byłego właściciela

Półtora roku temu sytuacja OpTic Gaming zmieniła się diametralnie. Niezależna wcześniej organizacja stała się bowiem częścią wielkiej grupy Immortals...