W grupie A europejskiego Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 do rozegrania został jeszcze jeden mecz, niemniej już dziś rozpoczynają się zmagania w ramach grupy oznaczonej literą B. W tej zaś o upragniony awans do play-offów powalczą m.in. Astralis i G2 Esports.

Dla G2 będzie to kolejna okazja, by pokazać się publice wraz z pozyskanym niedawno Nikolą "NiKo" Kovačem. Były gracz FaZe Clanu był wyróżniającą się postacią podczas jesiennego BLAST Premier Series i także i tym razem wydaje się, że to w dużej mierze od niego zależeć będą wyniki osiągane przez zespół. Pierwszy sprawdzian już dziś – wtedy NiKo i spółka podejmą nadal szukających tożsamości i stabilnej formy Ninjas in Pyjamas. Nieco wcześniej odbędą się swoiste skandynawskie derby, w ramach których wicelider światowego rankingu, Heroic, stanie naprzeciwko North. Faworyt tego pojedynku jest rzecz jasna oczywisty.


Aktualne informacje o europejskiej dywizji IEM Beijing-Haidian 2020 znajdziesz w naszej relacji:


Jutro natomiast do gry wejdzie również Astralis. Triumfatorzy trzech ostatnich Majorów od pewnego czasu znowu występują w swoim klasycznym składzie, ten jednak nie wystarczył, by wygrać swoją grupę przy okazji BLAST Premier. Jednakże teraz Duńczycy mają za sobą kilka kolejnych treningów i do IEM-a przystąpią zdecydowanie lepiej przygotowani. Niemniej także ENCE ma za sobą zapewne intensywne treningi – wszak fińską formację dopiero co zasiliły dwa nabytki z HAVU Gaming, tj. Joonas "doto" Forss oraz pełniący rolę trenera Eetu "sAw" Saha. Pierwszą rundę grupowych zmagań w zbiorze B zamknie natomiast starcie dwóch niemieckich organizacji, tj. kręcącego się w okolicach czołówki BIG oraz pogrążonego w kryzysie mousesports.

Harmonogram grupy B prezentuje się następująco:

12 listopada
15:00 Heroic vs North BO3
18:30 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas BO3
13 listopada
15:00 Astralis vs ENCE BO3
18:30 BIG vs mousesports BO3
14 listopada
15:00 2. runda drabinki wygranych grupy B BO3
18:30 2. runda drabinki wygranych grupy B BO3
15 listopada
15:00 1. runda drabinki przegranych grupy B BO3
18:30 1. runda drabinki przegranych grupy B BO3
16 listopada
15:00 2. runda drabinki przegranych grupy B BO3
18:30 2. runda drabinki przegranych grupy B BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Rozgrywki europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 ruszą 6 listopada i potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 60 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji.