fot. Riot Games

Nisqy głównym kandydatem do zajęcia miejsca Nemesisa we Fnatic?

Już jakiś czas temu LoL-owy świat obiegła informacja, że z dużą dozą prawdopodobieństwa Tim „Nemesis” Lipovšek pożegna się w trakcie offseason z Fnatic. Do tej pory brakowało jednak wiadomości na temat, kto mógłby wejść w buty słoweńskiego midlanera. Dziś nieoficjalnie nazwisko następcy 21-latka zaprezentowały dwa portale: Esportmaniacos oraz L’Équipe. Obie redakcje są w tym temacie zgodne – ćwierćfinalista Worlds 2020 prowadzi zaawansowane rozmowy z Yasinem „Nisqy” Dinçerem.

CZYTAJ TEŻ:
Niespełnione oczekiwania powodem roszad w składzie? Nemesis na wylocie z Fnatic?

Belg dwa ostatnie lata spędził pod banderą Cloud9, a w ubiegłym roku w barwach Chmurek wystąpił nawet ma mistrzostwach świata, gdzie on i jego koledzy odpadli jednak po fazie grupowej zmagań. Minione miesiące były dla C9 czasem zarówno sukcesów, jak i rozczarowań. Drużyna świetnie zaprezentowała się podczas wiosennego splitu League of Legends Championship Series, ale kiepsko w trakcie letniego, przez co nie zdołała zakwalifikować się na Worldsy. Nic więc dziwnego, że organizacja z USA jest aktywna podczas zimowej przerwy i szuka nowych rozwiązań, by zmazać plamę po nieudanym roku. Dużo mówi się przecież o potencjalnych przenosinach za ocean Luki „Perkza” Perkovicia, który ma w planach powrót na pozycję midlanera. Te informacje miałby zdecydowanie sens w obliczu możliwości zwolnienia miejsca w drużynie właśnie przez Nishy’ego.

Dla samego 22-latka byłby to rzecz jasna kolejna przygoda na europejskiej scenie. Do Cloud9 trafił on przecież ze Splyce, a rok przed tym wydarzeniem spędził niemal 6 miesięcy w akademii Fnatic. Można zatem powiedzieć, że Dinçer wróciłby w pewnym stopniu na stare śmieci. Taki obrót spraw jest o tyle prawdopodobny, że obie strony miały ponoć dojść już do ustnego porozumienia w tej sprawie, a sama transakcja powinna stać się faktem już 16 listopada, kiedy de facto otworzy się okienko transferowe. Fnatic będzie natomiast czekać na oferty wykupu Nemesisa, który pomarańczowo-czarny trykot ubierał przez ostatnie 2 lata.


Aktualne informacje o transferach na scenie League of Legends znajdziecie w tym miejscu:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś ruszają europejskie kwalifikacje do DH Open November. Na starcie m.in. PACT, Honoris i drużyna pashy

Stęskniliście się za meczami polskich drużyn CS:GO przeciwko egzotycznym rywalom? No to nie musicie się tym już dłużej martwić, wszak dziś startują eu...