fot. Riot Games/Yicun Liu

Legenda wraca na mida! Perkz oficjalnie częścią Cloud9

Stało się. Saga transferowa z Luką „Perkzem” Perkoviciem w roli głównej w końcu dobiegła końca. Odejście Chorwata z G2 Esports było w ostatnim czasie jednym z najgłośniejszych tematów w społeczności League of Legends. Takowa decyzja miała być efektem chęci powrotu na środkową alejkę przez Perkovicia, a sam gracz był przymierzany do niemalże każdej ekipy z Europy i Ameryki Północnej, która na tej pozycji miała wakat. Teraz już wiemy, że Perkz dopiął swego, wszak został on nowym midlanerem Cloud9.

Od czasu pojawienia się pierwszych plotek na temat angażu 22-latka w budowanie nowego składu C9, niemal codziennie ujawniano kolejne elementy, które wtórowały doniesieniom. Sam zawodnik na swoich transmisjach przestał praktycznie grać na dolnej linii, a o swoim czasie w roli strzelca zaczął mówić w czasie przeszłym. Co więcej, w mediach społecznościowych i na forach zaczęła powstawać fala hejtu w stronę G2 Esports i Rasmusa „Capsa” Winthera, który według niektórych fanów nie chciał oddać swojej pozycji. Toksyczne zachowanie i dyskusje zmusiły do reakcji samego Perkza i właściciela Samurajów, Carlosa „ocelote’a” Rodrigueza. Ich wypowiedzi jedynie wydawały się potwierdzać odejście Chorwata z szeregów Samurajów, a szczegóły na ten temat przeczytacie tutaj. Sam zawodnik niedawno oficjalnie rozstał się z organizacją ocelota, stając się wolnym agentem na rynku transferowym.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Wróćmy jednak do meritum. Perković oficjalnie znalazł się w Cloud9 i będzie to jego pierwsza przygoda poza granicami Starego Kontynentu. Sam gracz odchodzi także jako legenda G2, w którego barwach zdobył przecież rekordową liczbę ośmiu mistrzostw Europy. Perkz w nowej formacji ponownie zagra u boku Jespera „Zvena” Svenningsena, który był częścią zespołu ocelote’a w 2016 i 2017 roku.

Dla samych Chmurek wydaje się to być końcem zmian w przygotowaniu na przyszły sezon. Organizacja wymieniła toplanera i midlanera, gdzie w miejsce pierwszego przyszedł Ibrahim „Fudge” Allami, który dotychczas występował w akademii C9. Zmiany nastąpiły także w kwestii sztabu szkoleniowego drużyny Jacka Etienne’a. Z pozycją głównego trenera pożegnał się przecież Bok „Reapered” Han-gyu, a jego rolę objął Kim „Reignover” Yeu-jin.

W związku z powyższym skład Cloud9 prezentuje się następująco:

Ibrahim „Fudge” Allami
Robert „Blaber” Huang
Luka „Perkz” Perković
Jesper „Zven” Svenningsen
Philippe „Vulcan” Laflamme

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

"Obiecałem, że wygram Worlds. I słowa dotrzymam"

Dla wszystkich obserwatorów europejskiej sceny League of Legends ostatnie dni i godziny to okres pełen ogromnych emocji związanych z trwającym okienki...