Pięć dni było potrzebne, by ostatecznie zamknąć listę uczestników fazy pucharowej europejskiego Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020. Ale w końcu się udało – zakończyły się bowiem zmagania w grupie B, która okazała się pierwszym i jednocześnie ostatnim przystankiem dla kilku formacji CS:GO.

Już po dwóch meczach z marzeniami o zawojowaniu IEM-a pożegnały się North oraz ENCE, w którego barwach debiutował Joonas "doto" Forss. Obie formacje z Europy Północnej nie potrafiły wygrać choćby jednego meczu. Ba, Finowie nie zdobyli nawet jednej mapy, przegrywając 0:2 zarówno z Astralis, jak i z BIG. Awans nie był także przeznaczony zawodnikom mousesports i Ninjas in Pyjamas, którzy po trzymapowych pojedynkach w drugiej rundzie dolnej drabinki musieli uznać wyższość odpowiednio G2 Esports oraz wspomnianego już BIG. Te dwa ostatnie zespoły natomiast przeszły do kolejnej fazy, gdzie dołączyły m.in. do Heroic i Astralis, dwóch najlepszych drużyn grupy B, które pozostały niepokonane.

Drabinka grupy B prezentuje się następująco:

1. runda UB 2. runda UB Awans
Heroic 2
North 0
Heroic 2 Heroic
Ninjas in Pyjamas 1
G2 Esports 1
Ninjas in Pyjamas 2
Astralis 2
ENCE 0
Astralis 2 Astralis
mousesports 1
BIG 1
mousesports 2
1. runda LB 2. runda LB Awans
mousesports 1 G2 Esports
G2 Esports 2
North 1
G2 Esports 2
Ninjas in Pyjamas 1 BIG
BIG 2
ENCE 0
BIG 2

Teraz przed uczestnikami dwa dni odpoczynku, niemniej już w czwartek rozpocznie się faza pucharowa. I już w pierwszej jej rundzie odbędzie się kilka ciekawych pojedynków. Weźmy np. starcie G2 Esports z FaZe Clanem, które szczególny wydźwięk będzie mieć dla Nikoli "NiKo" Kovača, bo ten dopiero co zamienił FaZe właśnie na G2. W innym meczu naprzeciwko siebie staną dwie wielkie CS-owe marki, czyli Astralis i Natus Vincere. Nie można też pominąć bezpośredniego spotkania Teamu Vitality z Heroic, czyli lidera światowego rankingu z wiceliderem.

Pary pierwszej rundy play-offów IEM Beijing-Haidian 2020 w CS:GO prezentują się następująco:

19 listopada

Ćwierćfinał

15:00 FaZe Clan vs G2 Esports BO3
18:30 Astralis vs Natus Vincere BO3
20 listopada

Ćwierćfinał

15:00 Complexity Gaming vs BIG BO3
18:30 Heroic vs Team Vitality BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Rozgrywki europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 60 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.