Uczestnicy europejskiego Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 przez ostatnie dni odpoczywali po trudach grupowych zmagań, ale dziś laba dobiegła końca. Najlepsza ósemka zawodów CS:GO rozpocznie bowiem walkę w ramach play-offów, gdzie nie będzie już miejsca na błędy.

Faza pucharowa rozpocznie się od mocnego uderzenia, gdyż naprzeciwko siebie już dziś staną FaZe Clan i G2 Esports. Mecz ten będzie wyjątkowym przeżyciem dla Nikoli "NiKo" Kovača, bo po raz pierwszy będzie miał on okazję zmierzyć się z niedawnymi kolegami z FaZe, których jako zmiennik nadal wspiera Olof "olofmeister" Kajbjer. Faworytem tej potyczki będzie oczywiście G2, aczkolwiek niespodzianka także jest możliwa. Trudno natomiast określić, która z ekip będzie mieć większe szanse na zwycięstwo później, gdy Astralis zagra z Natus Vincere. Oba składy indywidualnie są bardzo mocne, ale o ile w Na`Vi wiele zależeć będzie od Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva, tak Duńczycy będą mogli postawić na kolektyw, co w pewnym sensie przemawia za nimi.


Aktualne informacje o europejskiej dywizji IEM Beijing-Haidian 2020 znajdziesz w naszej relacji:


W piątek meczem dnia bez wątpienia będzie pojedynek lidera oraz wicelidera światowego rankingu. Po jednej stronie barykady Team Vitality, po drugiej zaś Heroic. I o ile wysoka forma Francuzów zaskoczeniem raczej nie jest, tak świetnego okresu w wykonaniu duńskiej piątki raczej nikt się nie spodziewał. Ba, jeżeli podczas tego spotkania to zespół z północy Starego Kontynentu będzie górą, to raczej nikt nie nazwie tego niespodzianką. Wcześniej o awans do półfinału powalczą jednak między sobą BIG i Complexity Gaming. Mowa tutaj o teoretycznie najmniej interesującym ze wszystkich ćwierćfinałów, chociaż pewnym smaczkiem mogą być poczynania Justina "jks-a" Savage'a, który od czasu transferu z 100 Thieves jeszcze nie do końca wkomponował się w coL.

Harmonogram play-offów prezentuje się następująco:

19 listopada
15:00 FaZe Clan vs G2 Esports BO3
18:30 Astralis vs Natus Vincere BO3
20 listopada
15:00 Complexity Gaming vs BIG BO3
18:30 Heroic vs Team Vitality BO3
21 listopada
15:00 pierwszy półfinał BO3
18:30 drugi półfinał BO3
22 listopada
16:00 finał BO5

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Rozgrywki europejskiej dywizji Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020 ruszą 6 listopada i potrwają do 22 listopada, zaś ich zwycięzca zgarnie 60 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji.